03.05.2015 u 21:36

• +4

MAXtv Prva liga, 32. kolo: Zadar - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Dino Stanin/PIXSELL

U nedjeljnom dvoboju 32. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zadra kod kuće su pobijedili Hajduk rezultatom 2:0 i tako dostigli na ljestvici Osijek i Istru...

Igor Štimac ponovo je otkinuo bodove Hajduku. Nakon remija na Poljudu, slavio je Zadar na Stanovima ove nedjelje protiv momčadi Harija Vukasa koja je prespavala prvi dio susreta, a u drugom bila nedovoljno opasna da bi spasila bodove. Tako su Zadrani još jednom izvukli trijumf kad je bilo najvažnije i tako pokazali da će se boriti za opstanak dok god budu imali izgleda za njega.

Bio je to susret u kojem su domaći bili dominantni. U prvom poluvremenu igrao je gotovo samo Zadar. Gosti nisu stvorili niti jednu priliku za pogodak, a Štimčeva momčad došla je na svoje u 16. minuti. Tada je korner izveo Terkeš, a potpuno nesmetan iz blizine je zabio Frane Ikić.

Zadar je još imao nekoliko ozbiljnih akcija prije odmora, a najbliže prednosti prije odmora došao je Jurkić u 31. minuti, no njegov volej otišao je malo iznad gola.

U drugom dijelu Hajduk se probudio i počeo nešto bolje igrati, a Maglica je u dva navrata izlazio pred Gluića no oba je puta krivo reagirao. Prvi je put u 53. minuti izgubio ravnotežu u ključnom trenutku, dok je pet minuta kasnije htio biti nesebičan, no dodao je obrani Zadra.

Ipak, u posljednjih pola sata Splićani su se ponovo izgubili na terenu i Zadar je bio bliže pogotku. Do njega je došao u sudačkoj nadoknadi, kada je nakon prodora Pešića Krstanović s lakoćom zabio iz blizine.

U ljestvici MAXtv Prve lige Zadar je sada dostigao Osijek i Istru, dok je Hajduk dao priliku Lokomotivi da ga prestigne u ponedjeljak.