26.04.2015 u 20:49

• +5

MAXtv Prva liga, 30. kolo: Slaven - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Žganec-Rogulja

Nogometaši Hajduka pobijedili su u 30. kolu MAXtv Prve lige u gostima Slaven Belupo rezultatom 2:0 i tako prekinuli svoju rezultatsku krizu

Hajduk je u MAXtv Prvoj ligi čekao na pobjedu gotovo dva mjeseca i konačno ju je dočekao na neugodnom gostovanju u Koprivnici. Pod vodstvom četvrtog trenera ove sezone, Harija Vukasa Splićani su odbili sve napade domaćina i na kraju zasluženo stigli do trijumfa kojim su se vratili u borbu za treće mjesto na ljestvici.

Gledatelji u Koprivnici imali su prilike uživati u otvorenoj utakmici s pregršt prilika, a Hajduk je bio taj koji je bolje otvorio susret. U 17. minuti kratkim dodavanjima gostujući ofenzivci su matirali Slavenovu obranu pa Mezgi na kraju nije bilo teško postići pogodak.

Slaven se nije predavao i nakon primljenog pogotka žestoko je napao. Nizale su se prilike pred golom gostiju, a u 36. minuti Mirić je izborio kazneni udarac nakon kontakta s golmanom Grbićem. Isti igrač odlučio se izvesti najstrožu kaznu, no Ivo Grbić se iskupio za pogrešku i vješto ga obranio.

Do kraja prvog dijela opet je Hajdukov vratar bio na mukama, ali u 38. minuti udarac Genga uspio je zaustaviti uz pomoć grede. Hajduk je također imao nekoliko opasnih akcija, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Splićana.

Početkom drugog dijela Hajduk je sve riješio. Junak Splićana bio je Frane Tudor koji je u 49. minuti uzeo loptu ispred domaćeg golmana i zatim poslao loptu u praznu mrežu.

Do kraja susreta domaćin je nastavio s jalovim napadima, a Mezga i Tudor propustili su priliku uljepšati rezultat za Hajduk. Na ljestvici MAXtv Prve lige Splićani su sada došli na dva boda zaostatka od trećeplasirane Lokomotive, dok je Slaven ostao u donjem domu, ali još nema razloga za strah od ispadanja, s obzirom da ima sedam bodova više od najugroženijih.