ADDY SE 'MAKNUO'

Tragikomični gol dotukao potpuno izgubljenu Lokomotivu!

25.04.2015 u 15:36

U prvoj utakmici 30. kola MAXtv Prve lige nogometaši Zagreba pobijedili su Lokomotivu 2:1 u Kranjčevićevoj.

Lokomotiva čvrsto drži treće mjesto na ljestvici MAXtv Prve lige, no Ivkovićeva momčad malokoga je impresionirala u posljednje vrijeme. Ima samo jednu pobjedu u zadnjih šest utakmica, a protiv Zagreba je opet izgledala slabo većim dijelom utakmice i na kraju zasluženo izgubila.

Utakmica je počela mirno, a završila dramatično. U prvom dijelu nismo vidjeli mnogo opasnih situacija, a Lokomotiva je dočekala svoju priliku u 41. minuti. Tada je Bručić odlično ubacio s lijeve na desnu stranu, a Marko Kolar neobranjivo pogodio pod gredu.

Ipak, u nastavku su se 'lokosi' potpuno izgubili, a prilike su se nizale pred golom Sluge. Prvo je Konopek svojim komplikacijama spasio gol Lokomotive u 55. minuti, a onda i sudac dvije minute kasnije kad je neopravdano dosudio zaleđe Stepčiću koji je krenuo sam prema golu.

U 65. minuti Zagreb je konačno zabio. Medić je najzaslužniji za pogodak s obzirom da je ukrao loptu obrani pa zatim ubacio za Mudražiju kojeg je Sluga srušio. S bijele točke Jurendić je po običaju bio siguran.

Do kraja susreta obrana Lokomotive nastavila je plivati, a u 90. minuti Stepčić je zabio prilično bizaran pobjednički gol. Sjurio se s lijeve strane, pratio ga je Addy, ali se pritom ozlijedio i pustio ga da nesmetano odluči utakmicu.

'Lokosi' su uspjeli uzvratiti u sudačkoj nadoknadi, ali poništen je pogodak zbog opravdanog zaleđa Andrijaševića. Na ljestvici MAXtv Prve lige Ivkovićeva momčad i dalje ima pet bodova više od Hajduka, a Zagreba su ovi bodovi udaljili od borbe za opstanak.