DRAMATIČNA POBJEDA

Osijek u infarktnoj završnici nanio težak udarac Štimcu!

19.04.2015 u 20:52

U derbiju začelja 29. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka pobijedili su Zadar rezultatom 2:1, zahvaljujući golu Nevena Laštra u 92. minuti

Osijek je nužno trebao pobjedu u ovom susretu kako bi zadržao priključak sa Zadrom i Istrom u borbi za opstanak. To mu je uspjelo na iznimno dramatičan način, tek u sudačkoj nadoknadi utakmice. Tri zlata vrijedna boda Šuškovu su momčad vratili u život i potpuno zakomplicirali ljestvicu MAXtv Prve lige.

Osječani nisu mogli bolje započeti utakmicu. Već u 6. minuti Antonio Perošević prekrasnim udarcem glavom doveo je domaćina u vodstvo.

No, već u 23. minuti Zadar se vratio u život. Dalekometni udarac Ivana Pešića odsjeo je u mreži, na oduševljenje Igora Štimca i zadarskih nogometaša.

Do kraja susreta gosti su se uspješno branili sve do 92. minute, kada je Neven Laštro zabio glavom iz blizine za veliko slavlje Osječana. Prije toga isključen je kod Zadra Želimir Terkeš u 82. minuti.

Na ljestvici sada Osijek i Zadar imaju jednak broj osvojenih bodova, dva manje od Istre i borba za opstanak nedvojbeno će trajati do posljednjeg kola.