SPORNI TRENUTAK

U Slavenu ljuti nakon Zadra! Kako ovo sudac nije vidio?

23.03.2015 u 09:09

U utakmici 26. kola MAXtv Prve lige na Stanovima je Zadar svladao Slaven Belupo 1:0, a jedini pogodak podigao je dosta prašine

Ključni i sporni trenutak dogodio se već u trećoj minuti utakmice. Nakon gužve zadarski nogometaš Jerbić s par metara ugurao je loptu rukom u mrežu, a sudac Fran Jović pokazao je na centar.

'Pogodak kojim su Zadrani došli do sva tri boda bio je potpuno neregularan', napisali su na web stranici Slavena.

Nakon utakmice svoje viđenje cijele utakmice, ali i zadarskog gola, dao je trener gostiju Ante Čačić.

'Tužno i žalosno, odigrali smo dobrih 90 minuta, bili smo jednosmjerna ulica. Nakon vodećeg gola Zadra mi smo u utakmicu zapravo ušli s hendikepom, što je nedopustivo, bez obzira na to jesmo li mi pogriješili ili je netko drugi pogriješio. Momčad je dobro odreagirala svih 90 minuta, trčali smo, htjeli smo, napravili smo i tri čiste situacije, međutim, nije nas htio gol i posljedica toga je pobjeda Zadra', rekao je Čačić te se osvrnuo na pogodak rukom.

'Vi ste to valjda bolje vidjeli na ekranu, nije moje da sudim odavde. Naravno da su moji igrači rekli da je bila ruka, ali to treba vidjeti na snimci. Ako je to stvarno tako bilo, onda to vuče loše konotacije budući da je to već recidiv u Zadru u posljednje tri utakmice.'

Pred kamere Arenasporta nije izašao Igor Štimac, nego pomoćni trener Zadra Željko Mijač koji je govorio samo o utakmici.

'Moram biti pošten i priznati da Slaven možda nije ni zaslužio izgubiti, pogotovo u prvom poluvremenu gdje su bili bolji. U drugom smo se malo konsolidirali i sretno pobijedili. Gosti su ostavili puno bolji utisak od nekih klubova koji su iz stanova odlazili s pobjedom, poput Zagreba i Splita. Oni imaju za čime žaliti.'