Pogledajte sjajne golove; Dinamo - Istra 1961 4:1

21.03.2015 u 11:48

• +7

GNK Dinamo - NK Istra 1961

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

Danas su na rasporedu dvije utakmice 26. kola MAXtv Prve lige. Subotnji program na Maksimiru otvaraju Dinamo i Istra 1961 (15 sati, Arenasport 3). Tekstualni prijenos pratite na tportalu

Dinamo: Eduardo - Pinto, Šimunović, Sigali, Matel - Vukojević, Gonçalo - Ćorić, Machado, Pjaca - Henriquez
Istra 1961: Lovrić – Pavlović, Gregov, Obšivač, Heister – Henrique, Franjić – Matoš, Pamić, Špehar - Radonjić

Dinamo - Istra 1961 4:1

90' - kraj utakmice
88' - malo posla za Eduarda, nije se dao iznenaditi
77' - 4:1 - GOOOL - Pjaca je varkom tijela izbacio svojeg čuvara i precizno pogodio suprotni donji kut sa 16 metara

71' - igra se otvoreno, ali objema momčadi u zadnjim minutama nedostaje dobro zadnje dodavanje
62' - 'modri' su ipak ubacili u brzinu manje, rutinski odrađuju posao
53' - Dinamo je nastavio u istom ritmu, stišće obruč oko Puljana, gol visi u zraku
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - 3:1 - GOOOL - kombinacija Ćorića i Pjace, a Pjaca je na kraju pronašao način kako da iz gotovo mrtvog kuta grune loptu kroz noge vrataru Lovriću i zatrese mrežu

42' - 2:1 - GOOOL - lopta u prostor za Špehara koji je s desna iskosa razveselio Puljane

36' - pokušaj Pamića iz slobodnjaka, dobra reakcija Eduarda
32' - 2:0 - GOOOL - Pjaca je iz teške situacije gurnuo u for Henriqueza koji takvu priliku nije propustio
26' - pad igrača Istre u kaznenom prostoru Dinama, sudac je procijenio da nije bilo kontakta
21' - malo su i Puljani došli do daha, ali nisu još sastavili ozbiljniju prijetnju za vratara Eduarda
14' - Ćorić je sjajno dao loptu za Machada koji se ubacio iza leđa obrane gostiju, ali neometan glavom nije bio precizan sa desetak metara
11' - 1:0 - GOOOL - Machado preko živog zida iz slobodnjaka zabija za prednost

9' - Machado iz voleja nebu pod oblake
4' - Dinamo je odmah pritisnuo, 'modri' su kombinirali pred šesnaestercem Istre 1961, a Ćorić je previše oklijevao umjesto da okuša udarac
1' - počela je utakmica
- igrači obje momčadi su na teren izašli vodeći za ruku djecu s Downovim sindromom
- stadion je opet prazan, na tribinama se sakupilo tek 2500 gledatelja

---------------------------------------------------------------------------------------------

Iako Dinamu na papiru nedostaje kompletna momčad, teško se gosti mogu tome previše veseliti. Momčad koju Mamić i dalje ima na raspolaganju je iznad HNL standarda
Dinamo je uz dosta sreće došao do boda na Poljudu. Nisu igrali loše ili u podređenom položaju, no kada izjednačite u četvrtoj minuti sudačke nadoknade iz posljednjeg dodira na utakmici, tada je u pitanju ipak bila sreća. K tome, gol kakav je Machado zabio iz voleja se ne viđa često.

Nisu se Modri dugo bavili tom utakmicom, vrijedi tek notirati da su i dalje bez poraza u HNL-u te da će pokušati učiniti sve da s 'nulom' u toj rubrici završe sezonu. Nekog posebnog motiva mimo toga i nemaju, naslov je davno zakaparen.

Kako i gdje gledati MAXtv Prvu ligu?

Sve utakmice MAXtv Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport), a prijenosi će biti dostupni i putem PPV i MAXtv To Go usluge te na pay per view online servisu match.tportal.hr.

‘Čeka nas utakmica protiv sve bolje Istre. Gledao sam ih protiv Osijeka kojeg su zasluženo dobili s time što su utakmicu mogli dobiti i uvjerljivije, a riješiti puno ranije. Dižu se u formi, vraćaju im se igrači koji su falili i mogu biti opasni. Imaju puno brzih igrača, posebno u ofenzivnom dijelu momčadi i ako im damo prostora mogu biti jako opasni’, rekao je trener Mamić pa dodao:

‘Želimo nastaviti s pobjedama, upisati nova tri boda i nakon toga zbog reprezentativne stanke otići par dana na zasluženi odmor.’

Što se tiče ozljeda u konkurenciju se vraća Angelo Henriquez dok su se dugačkoj listi onih koji izostaju priključila još dvojica igrača. Ademi ima kartone, Fernandes se ozlijedio.
Impersivno izgleda ta lista izostanaka kod Dinama, no onda opet pogleda na početnih 11 otkriva veliki broj skupo plaćenih stranaca i nekolicinu mladih talenata. Slabe točke naoko nema. Eventualno će biti zanimljivo vidjeti hoće li se uspjeti nametnuti Ćorić i Fiolić u ofenzivi jer protiv Hajduka tu nisu pokazali previše. Za razliku od Pjace koji očito izrasta u pravog igrača.

Kao što je mlađi Mamić već spomenuo, Istra je odigrala vrlo dobru utakmicu protiv Osijeka i zasluženo pobjegla s dna ljestvice. Ostanak je i dalje kilometrima udaljena pa bi svaki bod mogao biti zlata vrijedan na kraju. Doduše, protiv Dinama ih se baš nisu naosvajali posljednjih sezona. Pamtimo tek domaću pobjedu iz prošle sezone kada je Dinamo došao s dječjim vrtićem na Drosinu...

Sve najave današnjih utakmica i prognoza pročitajte na dvoznak.com, adresi za pametno klađenje.

‘Činjenica je da Dinamo ima veliku prednost pred drugima i da mu je teško držati motivaciju, makar su nametnuti motiv da završe prvenstvo bez poraza. Činjenice je i da on i uvijek igraju maksimalno protiv nas’, rekao je Pamić s nadom da će njegovi veznjaci uspjeti agresivnom igrom usporiti napade domaćina i uspostaviti kakvu takvu ravnotežu u posjedu.

Biti će gosti bez dva važna igrača Joa i Tomića s kojima bi sigurno dobili na brzini i tranziciji u igri prema naprijed. Mogu taj dio solidno odraditi Franjić i Jordan, no upitno je koliko će im moći pomoći Špehar koji se ipak nije nametnuo kao kvalitetno rješenje na poziciji sidruna. Imaju tu gosti Radonjića koji očito i dalje nije potpuno spreman. Ili postoji neka druga 'caka' u tome što igrač Dinama na posudbi u Istri rijetko igra protiv Modrih...

Potpisala bi Istra ovdje bod iste sekunde, no znaju i sami koliko će do njega biti teško doći.