20.03.2015 u 20:02

• +4

NK Osijek - HNK Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorović

U prvoj utakmici 26. kola MAXtv Prve lige u Gradskom vrtu pred oko tri tisuće gledatelja Osijek i Rijeka odigrali su bez pogodaka (0:0)

Nogometaši Osijeka i Rijeke odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu kojoj su nedostajali samo golovi, a moglo ih je biti da su igrači obje momčadi bili koncentriraniji u završnicama svojih akcija.

Gosti su u Gradskom vrtu bili favoriti, imali su više od igre i ozbiljnije prilike. Najbliže su pogotku bili u 54. minuti kada je Filip Bradarić odlično opalio pored živog zida iz slobodnog udarca, ali lopta koja je iznenadila i domaćeg vratara Mikulića odsjela je na vratnici (tu situaciju pogledajte u videu na kraju teksta). Samo tri minute kasnije lijepu šansu imao je i Alex, ali je s par metara pucao u blok.

Osijek je tako uz malo sreće došao do vrijednog i zasluženog boda u borbi za ostanak, na osmom je mjestu s 23 boda, jedan više od Istre 1961 i tri od Zadra. Rijeka je došla do 52. boda, zaostaje 11 za vodećim Dinamom koji ima utakmicu manje.

Osijek - Rijeka 0:0