RIJEKA BEZ MILOSTI

Štimac pregažen, krasni golovi oduševili Kantridu!

15.03.2015 u 17:59

U posljednjoj utakmici 25. kola MAXtv Prve lige nogometaši Rijeke na Kantridi su stigli do uvjerljive pobjede 4:0 protiv Zadra, kojom su momčad Igora Štimca vratili na posljednje mjesto prvoligaške ljestvice...

Štimac je uspio pobjeći s dna MAXtv Prve lige uoči ovog vikenda, ali Rijeka ga je odlučila tamo vratiti. Kekova momčad bila je u manjoj rezultatskoj krizi, ostala bez pobjede protiv Splita, Slavena i Lokomotive, no ove nedjelje protiv slabašnog Zadra igrala je odličan nogomet i uvjerljivo trijumfirala, dok gosti tijekom susreta nisu imali niti jednu izrazitu priliku.

Bila je to jednosmjerna utakmica. Već u 15. minuti Mitrović je udarcem iz blizine najavio golijadu, no Matković mu je refleksno obranio. Zadar je izdržao do 27. minute, a tada je Bekim Balaj prizemnim udarcem s dvadesetak metara prevario zadarskog golmana koji je možda mogao i bolje reagirati.

Još impresivniji je bio drugi pogodak Riječana. Bila je to krasan akcija na kraju koje je Alex sjajnom dubinskom loptom proigrao Bugarina Hristova, a ovaj vješto potkopao loptu i poslao ju u zadarsku mrežu.

U 36. minuti prekrasan je pogodak zabio Marin Leovac. Odbijenu loptu nakon prekida zahvatio je s ruba kaznenog prostora iz voleja, a Matković je ponovo ostao nemoćan.

U drugom dijelu ništa se nije promijenilo. Rijeka je nastavila nizati prilike, a nakon jednog velikog promašaja, u 56. minuti Hristov je postigao svoj drugi pogodak na asistenciju Bradarića, iz sumnjive pozicije koja se činila kao zaleđe.

Do kraja susreta Rijeka je kontrolirala situaciju na terenu i privela posao kraju te tako smanjila zaostatak za Dinamom koji iznosi i dalje ogromnih 12 bodova. Zadar je pak ponovo zadnji, s dva boda zaostatka za Istrom i Osijekom.