ZAGREB UNAKAŽEN

Briljantni Osijek gazi sve i munjevito bježi s dna!

01.03.2015 u 16:52

U nedjeljnoj utakmici 23. kola MAxtv Prve lige Osijek je pobijedio Zagreb u Kranjčevićevoj s čak 4:0, nastavivši tako svoju pozitivnu rezultatsku seriju…

Ivo Šušak uspio je preporoditi Osijek u nastavku prvenstva. Nakon što je preuzeo klupu uslijedila je visoka pobjeda protiv Splita, remi s Dinamom, a ove nedjelje i slavlje u gostima kod Zagreba. Nema sumnje, Osječani serijom dobrih rezultata munjevito bježe s dna, dok je Medićeva momčad opet pokazala slabosti zbog kojih će teško do mjesta u europskih natjecanjima sljedeće sezone.

Po iznimno ugodnom terenu dvoboj u Kranjčevićevoj počeo je dominacijom Zagreba, no nakon što Boban i Medić nisu uspjeli svladati Mikulića iz dva pokušaja u 35. minuti, uslijedila je kazna. Dvije minute kasnije Antonio Perošević ukrotio je ubacivanje s lijeve strane te spretnim udarcem u suprotni kut svladao Hercega.

Zagreb se pokušava vratiti u drugom dijelu, ali nije uspijevao složiti dovoljno opasan napad da bi ugrozio Mikulića. U 59. minuti Osijek je ponovo zabio. Nakon kornera je lopta došla do Vojnovića koji je iz blizine mirno poslao loptu u mrežu.

U 68. minuti Vojnović je zabio još jedan pogodak. Ovaj put se našao na povratnom lopti Peroševića i sigurno zabio ispod Hercega.

Nije to bilo dosta gostima koji su u 81. minuti zaokružili svoju pobjedu četvrtim pogotkom, a Aljoša Vojnović stigao je do hat-tricka. Ovaj je put zabio glavom nakon ubacivanja Barišića.

Osijek je ovom pobjedom pobjegao Istri i Zadru, a ako ovako nastavi, brzo će osigurati opstanak. Zagreb je pak i dalje na petom mjestu.