BLATO I POTOP U SPLITU

Poništen gol i promašen penal skupo koštali Rijeku!

22.02.2015 u 18:52

Nogometaši Rijeke odigrali su u 22. kolu MAXtv Prve lige na gostovanju u Parku mladeži 1:1 protiv Splita, po blatnom terenu i snažnoj kiši…

Nakon impresivne pobjede protiv Hajduka u srijedu, Rijeka je ponovo ostala bez važnih bodova ove nedjelje. Split nije izgledao dobro na otvaranju nastavka sezone MAXtv Prve lige, no protiv Riječana je vodio i uzeo bod, a gosti mogu žaliti zbog ono što se događalo u prvih pola sata utakmice.

Utakmica se igrala po izuzetno teškom terenu, a kiša koja je padala tijekom cijelog dana znatno je otežala posao igračima. Rijeka je bila bolja u uvodnom dijelu utakmice, a 19. minuti činilo se da će povesti. Tada se Jugović sjurio prema golu, Zagorac oštro startao na njega, a veznjak Rijeke je pao u kaznenom prostoru. U nastavku akcije postigli su gosti gol, ali niti je priznat niti je dosuđen penal, već žuti karton za Jugovića što ga je izuzetno naljutilo.

U 26. minuti Rijeka je ipak dobila kazneni udarac. Glavina je igrao rukom, a Bekim Balaj dobio priliku dovesti Riječane u vodstvo. No, čovjek koji je doveden kao zamjena za Kramarića poslao je s bijele točke loptu iznad gola.

Samo minutu kasnije Split je kaznio goste. Belle je ubacio s desne strane, a Kvesić krasno pogodio u suprotni kut i tako doveo Vulićevu momčad u vodstvo.

Riječki napadi ipak su se isplatili u 57. minuti. Iskupio se tada Balaj koji je krasno pogodio glavom i izjednačio rezultat.

U završnom dijelu susreta Rijeka je bila blizu potpunom preokretu kad je u 65. minuti Sharbini pogodio vratnicu, no rezultat se više nije mijenjao pa razlika između Dinama i Kekove momčadi ostaje devet bodova, dok je Split i dalje u donjem domu MAXtv Prve lige