15.02.2015 u 18:48

• +4

MAXtv Prva liga, 21. kolo: Hajduk - Slaven

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U drugoj nedjeljnoj utakmici 21. kola MAXtv Prve lige Hajduk je na Poljudu pobijedio Slaven Belupo rezultatom 2:1

Vukasov Hajduk stigao je do svog drugog trijumfa ovog proljeća. Protiv neugodne momčadi Slaven Belupa Splićani nisu dominirali u posjedu lopte niti su bili mnogo bolji u 90 minuta utakmice, ali uspješno su realizirale svoje najbolje prilike i time zasluženo stigli do osvojena tri boda.

Slaven je od prve minute krenuo žestoko, željan nadigravanja. Međutim, već u 8. minuti Hajduk je bio taj koji je poveo. Maglica je pucao, Kardum obranio, a Gotal iz blizine prisebno sproveo odbijenu loptu u mrežu.

Cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u jalovim napadima gostiju te kontrama Splićana. Maglica i Gotal mogli su povećati prednost Hajduka, a Fuštar i Ozobić izjednačiti s druge strane, no novi gol moralo se čekati do 40. minute, kada je Vlašićev ubačaj prevario Karduma i završio u mreži.

U drugom dijelu Slaven je nastavio napadati i to mu se isplatilo u 59. minuti, kada je Paracki prekrasnim udarcem s dvadesetak metara pogodio gornji lijevi kut Kalinića. Do kraja susreta obje su ekipe imale priliku zabiti, ali rezultat se nije mijenjao, na radost Harija Vukasa i njegove momčadi.

Hajduk je ovom pobjedom vratio treće mjesto na ljestvici, a u srijedu protiv Rijeke vidjet ćemo koliko vrijedi splitska momčad u proljetnom dijelu prvenstva, s obzirom na odlaske Milića, Bradarića i Kouassija, kao i trenera Igora Tudora…