MAXtv PRVA LIGA - 14. KOLO

Split uspio izvući bod protiv skromnog Dinama

01.11.2014 u 16:53

Dvobojem Splita i Dinama otvoreno je 14. kolo MAXtv Prve lige. A upravo ovaj dvoboj zaslužuje epitet kola. No, malo su toga pokazale obje momčadi pa je konačnih 0:0 najrealniji pokazatelj zbivanja na terenu

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
-------------------------------------------------------------------------------------
SPLIT - DINAMO 0:0
SPLIT: Zagorac - Vrgoč, Glumac, Galović, Glavina - Kvesić, Dujmović, Vidović - Ibriks, Roce, Rog
DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Taravel, Ibanez - Ademi, Brozović, Antolić - Soudani, Čop, Wilson

90'+5' - KRAJ UTAKMICE
90'+4 - promjena u Splitu; izašao je Rog a ušao Roglić
90'+3 - nakon duže rasprave napokon je izveden slobodnjak a pucao je Kvesić, ali lopta je od živog zida odbila u korner
90+1 - prekršaj na Rogu, na rubu Dinamova 16-erca
88' - ubačaj u sredinu 16-erca Splita, ali domaći su oprezni i izbacuju loptu prema sredini terena
85' - Brozovićeva 'bomba' s 20-tak metara, ali ravno u Zagorca
82' - na drugoj strani Jukić je izborio korner; Glavina je izveo udarac iz kuta a na njegov ubačaj Glumac je pucao glavom no preko gola
82' - Antolić je ubacio, ali ne dalje od živog zida
81' - protest domaćih igrača zbog marićeve procjene da je Vrgoč prekršajem zaustavio Ibaneza
76' - prvi korner za Split, Glavina ubacio ali Glumac je napravio prekršaj
75' - nakon samo 12 minuta na travnjaku Mate Bilić je izašao a ušao Ivan Jukić
75' - Junior Fernandes novi je Mamićev jocker, to je njegov povratak na 'mjesto nesreće', gdje je u travnju slomio nogu; izašao je Čop
70' - Šimunović prekrašjem za žuti karton zaustavlja Roga
63' - Matić također mijenja - izlazi Roce a ulazi Bilić
62' - novo zaleđe Splita; a Mamić je na teren poslao Pjacu umjesto Wilsona
61' - Antolićec udarac iz daljine, ali daleko od gola
59' - Dinamo je imao udarac iz kuta, ali su gosti napravili prekšraj u napadu pa su ostali bez ove akcije
53' - lijepa akcija Splita, ali Rog je ostao u zaleđu pa je pogodak opravdano poništen
52' - Ibanezov oštar udarac iz daljine, ali Zagorac je oprezan pa nije imao problema
50' - Šimunović je prekršajem zaustavio Roga, na 20-tak metara od gola, ali dosta iskosa; Kvesiće je izveo slobodnjak, ali Šimunović je rasčistio situaciju
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - KRAJ POLUVREMENA
44' - odličan prolaz Marka Roga, no dao si je prejak for pa je Eduardo istrčavanjem odnio loptu
42' - Mario Kvesić pucao je id daljine a Eduardo se ispružio kako bi zaustavio ovaj pokušaj
38' - ubačaj prema sredini Souadani je dotaknuo glavom i skrenuo loptu s noge Duji Čopu
35' - Wilson je izborio slobodnjak, a nakon Ibanezova udarca Zagorac se prilično namučio da bi spriječio pogodak
32' - Šimunović je Rocu zaustavio prekršajem, pa mu se morala ukazati pomoć
28' - Pinto je ubacio s desne strane, a Soudani je pucao glavom ali pokraj gola
26' - lijepa ackcija Čopa i Wilsona, nakon čega je Dinamo dobio novi korner, ali loše izveden
22' - izvođač tog 'slobodnjaka' bio je Antolić, ali pucao je preko gola
21' - Dujmović je zaustavio Čopa, a sudac Marić dosudio slobodni udarac
20' - sada je bio jedan pokušaj ubačaja prema Ibriksu, ali Eduardo je uhvatio loptu
18' - pokušaj udarca domaćih igrača, ali koji je otišao prema kutu a ne prema Eduardu
13' - Brozović je izborio korner, ali nakon ubačaja iz kuta domaći vratar Zagorac nije imao nikakvih problema
10' - Brozović u zadnji čas zaustavlja Roga, ali sudac marić nije Dinamovom igraču pokazao - ništa
7' - i u Splitu se čuje 'Mamiću, ci..., odlazi iz Svetinje', a boysa, evidentno 'antimamićevaca' ima 100-tinjak
5 '- pokušao je Denis Glavina proći po lijevoj strani no Ivo Pinto dobro je pratio proigravanje prema igraču Splita i zaustavio akciju domaćina
1' - Ibanez je bio u prilici uputiti loptu u 16-erac domaćina, no 'crveni' su blokirali taj udarac
1' - vrijeme u Splitu je prekrasno, a teren na Parku mladeži odličan; dvoboj sudi Bruno Marić iz Daruvara