MAXtv PRVA LIGA - 13. KOLO

Pogledajte Bobanovu golčinu i Zagrebovo 'gaženje' Zadra

24.10.2014 u 21:00

U prvoj utakmici 13. kola MAXtv Prve lige Zagreb je u Kranjčevićevoj dočekao Zadar, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Gabrijel Boban zabio je golčinu o kojoj će se još dugo pričati. Zagreb je pobijedio 3:0 te se, barem do subote, bodovno izjednačio s Lokomotivom i Splitom

U dvoboju momčadi koje se bore za bijeg s donjeg dijela tablice sastali su se Zagreb i Zadar. Iako je 'pjesnicima' visio mač nad glavom zbog potraživanja Ivana Krstanovića, u četvrtak je ipak suspenzija prolongirana, pa su u petak momčadi istrčale na travnjak u Kranjčevićevoj ulici.

U prvih 45 minuta po kišnom vremenu malobrojni gledatelji i nisu imali baš prilike za uživanje, ali su onda u sudačkoj nadoknadi prvog dijela vidjeli prekrasan pogodak Gabrijela Bobana - on je uputio jak i precizan udarac prevarivši gostujućeg vratara za vodstvo Zagreba 1:0.

U drugom dijelu Boban je nastavio sa svojim showom. Prvo je novim dalekometnim udarcem pogodio okvir gola, a onda je u 51. minuti zabio za 2:0.

Isti je igrač bio na sceni i u 61. minuti, ali taj je put 'tek' izborio kazneni udarac koji je u pogodak za 3:0 pretvorio Josip Jurendić.

Mogli su zagrebaši do kraja utakmice još napuniti mrežu Zadra, no udarac Konopeka pogodio je vratnicu, a na odbijenu loptu Štiglec je loše reagirao i zapucao priliku. Samo dvije minute kasnije u novoj je prilici bio i Boban, ali vratar Matković dobro je reagirao.

Zagreb je rezultatom 3:0 došao do tri važna boda nakon tri utakmice bez pobjede. Zadru se pak negativna serija produljila na već četvrtu utakmicu.

Zagreb - Zadar 3:0