21.09.2014 u 20:51

• +4

MAXtv Prva liga, 9. kolo: Rijeka - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

U velikom derbiju 9. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Rijeku u gostima na Kantridi. Slavili su 'modri' rezultatom 2:1, zahvaljujući golovima Hilala Soudanija…

Nakon tri uzastopna poraza, Dinamo Zorana Mamića uspio je prekinuti crni niz protiv Rijeke i pobjedom na Kantridi učvrstiti prvo mjesto na ljestvici MAXtv Prve lige. Veliki derbi bio je za domaće poput utakmice protiv Standarda, Riječani su imali pregršt prilika, ali lopta nije htjela u gol, dok je s druge strane bio briljantni Alžirac Soudani, koji je ovaj tjedan utrpao pet komada i čini se da je u životnoj formi.

Dvoboj na Kantridi počeo je prilično mirno, a igra se rasplamsala nakon 20 minuta. Prvu šansu imao je Wilson kojeg je proigrao Čop na drugu vratnicu, no Portugalac nije uspio iz relativne blizine pogoditi prazan dio Vargićeve mreže.

Rijeka je zatim počela nizati prilike. Krstanović je u 24. minuti izašao sam pred Eduarda, no pokušaj prebacivanja golmana završio je iznad gola. Jugović je minutu kasnije još jednu krasnu brzu akciju domaćina završio udarcem koji je odsjeo na stativi. U 32. minuti Leovac je bio u odličnoj šansi, ali njegov udarac s lijeve strane nije pronašao okvir gola. I zatim je uslijedila kazna. Pinto je došao do lopte u duelu s Cvijanovićem u 33. minuti, ubacio za Soudanija koji je lakoćom glavom pronašao put do mreže.

Do kraja prvog dijela Kramarić je imao nove dvije sjajne šanse za Rijeku, no slobodni udarac mu je obranio Eduardo, a šut s ruba kaznenog prostora nakon kontre prošao je malo pokraj vratnice.

Drugi dio nije mogao bolje početi za Rijeku. Nakon prijetnji Cvijanovića i Kramarića iz slobodnjaka, ulazak Sharbinija donio je Kekovoj momčadi akciju koja je završila pogotkom. U 58. minuti Anas je ubacio s lijeve strane, Kramarić se našao na pravom mjestu i zabio iznad Eduarda.

Rijeka je nastavila napadati, Sharbini je u 65. minuti nakon povratne lopte Krstanovića mogao zabiti za potpuni preokret, ali njegov udarac otišao je iznad gola. Četiri minute kasnije novi šok za Kantridu. Soudani se fantastično snašao i nakon jednog ubacivanja s lijeve strane u padu je atraktivnim udarcem matirao Vargića.

Do kraja dvoboja Rijeka više nije bila u stanju pritisnuti Dinamo na način na koji ga je pritiskala u prvih 60 minuta, a 'modri' su došli do vrijedne pobjede, s kojom su pobjegli Kekovoj momčadi na četiri boda razlike.