VAŽNA POBJEDA

Slaven protiv Osijeka 'spasio glavu' Elvisa Scorije!

21.09.2014 u 17:50

Slaven Belupo upisao je domaću pobjedu u nedjeljnoj utakmici 9. kola MAXtv Prve lige. Slavila je momčad Elvisa Scorije 2:0 protiv Osijeka i tako svom treneru sačuvala posao…

Koprivničani su izuzetno slabo otvorili ovogodišnje prvenstvo, skupivši samo četiri boda u prvih osam kola, uz nekoliko teških i bolnih poraza. Na zatvaranju prve četvrtine ovosezonske MAXtv Prve lige morali su pobijediti da bi zadržali priključak s ostatkom, a radilo se i o sudbini trenera Elvisa Scorije kojeg bi novi neuspjeh vrlo vjerojatno ostavio bez posla.

Protiv Osijeka Slaven je konačno odigrao dobro i zasluženo je stigao do pobjede. U prvom dijelu imao je nekoliko solidnih prilika, da bi u 43. minuti Ozobić iskoristio jednu krasnu akciju i povratnu loptu pospremio u mrežu, za prednost domaćina.

Drugi dio Slaven je dobro počeo, Ozobić i Crepulja imali su prilike udvostručiti prednost, ali u ključnom trenutku nisu se dobro snašli ispred gola. Mogao je Mešanović u 61. minuti vratiti Osijek u igru, no njegov udarac u izglednoj situaciji prohujao je pokraj gola.

Bila je to posljednja šansa za izbjegavanje poraza gostiju. Ubrzo je ušao u igru veteran Davor Vugrinec i u 73. minuti njegov je ubačaj završio u mreži Lončarića, koji se nije dobro snašao nakon što je branič Jonjić skrenuo loptu prema golu.

Do kraja susreta Slaven je rutinski očuvao svoju prednost i osvojio vrijedna tri boda, s kojima se približio ostatku boraca za opstanak. Osijek sada ima samo jedan bod više.