BIJELI POVELI

Split prekinuo crni niz u derbijima s Hajdukom

20.09.2014 u 20:50

Subotnji program u MAXtv Prvoj ligi splitskim derbijem zatvorili su istoimeni domaćin i Hajduk. nakon dvije pobjede bijelih u Parku mladeži prošle sezone Split se večeras vratio iz zaostatka i upisao konačnih 1:1

Dvoboj u Parku mladeži Split je otvorio oprezno, i jedinu prigodu u prvih 25 minuta gledatelji su vidjeli kada je preko grede pucao Hajdukovac Anton Maglica. Bijeli su, nošeni svojom Torcidom, u prvom poluvremenu bili nešto bolja momčad i takvu situaciju kapitalizirali su u 27. minuti.

Na lijevoj strani odigrali su odličnu akciju za Sandra Gotala koji je idealno uposlio usamljenog Antona Maglicu. Napadču nije bilo teško pospremiti loptu u nebranjenu mrežu i inicirati navijačko slavlje.

Ipak, Split je uoči odmora uspio uzvratiti i tako, pokazat će se kasnije, zaustaviti niz poraza od Hajduka na svom travnjaku. Kalinić je jedan ubačaj iz prekida odlučio boksati kroz gužvu, no lopta se (očekivano) odbila nazad u opasnu zonu gdje ju je spremno dočekao kapetan domaćih Nino Galović i mirno izjednačio na 1:1.

Situacija na ljestvici sugerirala je da će obje momčadi jurnuti po puni plijen, no to se u nastavku nije dogodilo. Split je imao još jednu veliku priliku iz prekida, no Kalinić  je fantastičnom reakcijom uz pomoć grede iz rašlji izvukao udarac Mate Bilića. S druge strane Maglica nije iskoristio još jedno sjajno proigravanje Gotala, dok je od strane Splita prijetio još samo spretni ali i sebični Sokol Cikalleshi...

Nakon petog remija u splitskom gradskom derbiju pretjerano sretnih u gradu nema. Hajduk se vratio na treće mjesto, no miljama daleko od vrha i bodovno je izjednačen sa Zagrebom. Split je ostao na sedmom mjestu, daleko od pozicije na kojoj su se nadali biti. No, iza nas je tek četvrtina prvenstva...