Preokret Dinama iz 0:2 u 3:2 na Poljudu!

31.08.2014 u 18:55

• +9

MAXtv Prva liga, 7. kolo: Hajduk - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Ivana Ivanovic/PIXSELL

Nogometaši Dinama ostvarili su dramatičnu pobjedu u velikom derbiju 7. kola MAXtv Prve lige. Slavili su na Poljudu 3:2 protiv Hajduka, iako su gubili nakon 90 minuta…

Sastav Hajduka: Kalinić - Vršajević, Maloča, Milović, Milić - Anđelković, Sušić, Caktaš - Kouassi, Mezga, Maglica

Sastav Dinama: Eduardo - Pinto, Šimunović, Šimunić, Pivarić - Vukojević, Brozović, Antolić - Soudani, Pjaca, Čop

MAXtv Prva liga, 7. kolo:

Hajduk – Dinamo 2:3 (Sušić 8, Milić 49 / Čop 71, 90+1, Henriquez 90+4)

Tijek utakmice:

Kraj - nevjerojatan preokret na Poljudu i pobjeda Dinama u sudačkoj nadoknadi
90+4' - gooool za Dinamo! Henriquez je zabio glavom na asistenciju Soudanija!
90'+1 - goool za Dinamo! Opet Duje Čop! Njegov sedmi gol Hajduku! Zabio je iz blizine na asistenciju Soudanija
89' - Dinamo pokušava pritisnuti domaće, ali zasad bezuspješno

71' - goool za Dinamo! Čop je zabio iz blizine na ubačaj Soudanija!
60' - Bašić sam pred Eduardom, Portugalac brani nogom!
56' - Maglica zabija, ali gol je poništen zbog zaleđa
52' - Soudani je pogodio gredu! Odličan udarac iz trka nije pronašao put u mrežu

49' - goool za Hajduk! Milić je zabio nakon gužve u kaznenom prostoru, Eduardo nemoćan!
48' - kontru Dinama Antolić završava vrlo lošim udarcem
Poluvrijeme - odličnih 45 minuta je iza Hajduka koje je okrunio fantastičnim golom Sušića...Dinamo je svoje prilike pak promašio...ništa još nije riješeno
35' - Kalinić je ispustio loptu, Soudani proigrao Brozovića, no Maloča skida s gol crte!
30' - kakva šansa za Čopa! Potpuno sam pred Kalinićem, ali lopta mu prolazi ispod noge!
23' - odličan slobodnjak Caktaša, pogađa u vanjski dio mreže
21' - Vukojević prijeti iz daljine, udarac odlazi preko gola
13' - odlična šansa za Dinamo, ali udarac Antolića je zapeo za nogu Brozovića i prošao tik do vratnice
10' - nova velika šansa za Hajduk! Šimunović je pogriješio, Menzga ostao sam pred Eduardom, ali ovaj mu brani udarac nogom!

8' - gooool za Hajduk! Prekrasan pogodak Sušića, pogodio je u suprotne rašlje s lijeve strane!
2' - velika prilika za Dinamo! Soudani je pobjegao, pucao iskosa visoko, Kalinić izbija u korner
1' - dvoboj je počeo pred dobro ispunjenim Poljudom

Nakon europskih uzbuđenja u četvrtak, pred našim najboljim nogometnim klubovima novi su veliki ispit. Svoj prvi ovogodišnji derbi na Poljudu igraju Hajduk i Dinamo. Nakon što su prošle sezone igrali međusobno čak sedam puta, a 'modri' imaju seriju od četiri pobjede u nizu, novi okršaj dat će nam odgovor mogu li Splićani zadržati priključak na vrh s vodeće dvije momčadi.

Dinamo je pak u četvrtak izborio Europsku ligu, izvukao prolaznu skupinu i sada u dobroj atmosferi želi zaključiti ovo mini razdoblje prvenstva, prije reprezentativne pauze.