Dinamu pobjeda u Splitu, ali i teška ozljeda zvijezde!

16.04.2014 u 20:53

• +4

MAXtv Prva liga, 31. kolo: Split - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Dinama stigli su do uvjerljive pobjede u 31. Kolu MAXtv Prve lige. Svladali su u gostima Split rezultatom 3:0

'Modri' su vrlo blizu devetom naslovu u nizu. Pobjedom na Parku mladeži Dinamo je nastavio odličnu rezultatsku seriju u kojoj je uvjerljivo svladao Hajduk, Rijeku i Split, tri glavna konkuretna u domaćem prvenstvu.

Dvoboj je počeo prilično mirno, a nakon dvadeset minuta bez pravih prilika, Dinamo je poveo u 26. minuti. Soudani je dobio loptu na lijevom krilu, pokušao ju poslati u suprotni kut, no ono što je možda bio udarac pretvorilo se u idealnu asistenciju za Duju Čopa, koji je s lakoćom zabio na drugoj stativi.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak. Soudani je četiri minute kasnije ponovo bio u ulozi asistenta. Ovaj put je odličnom loptom u prostor izbacio Fernandesa samog pred Zagorca, kojem nije bilo teško udvostručiti prednost gostiju.

Do kraja prvog dijela Dinamo je trebao zabiti i treći pogodak, no nakon što je Čop izbio pred splitskog golmana, Zagorac mu je obranio, a Soudani nije uspio poslati odbijenu loptu u praznu mrežu. Domaći se mogu tek pohvaliti jednom poluprilikom Ercega u prvih 45 minuta, premalo za ugroziti najjaču momčad lige.

Drugi dio bio je još gori za domaće. Odmah na početku dva je žuta kartona dobio Belle, a onda je i Rugašević žestoko startao na Juniora Fernandesa i zaradio izravan put u svlačionicu. Čileanca su ambulanta kola izvela sa stadiona, a Split je ostao s dva igrača manje.

'Modri' su do kraja susreta potpuno kontrolirali igru na terenu, a u 84. minuti pobjeda je zaokružena, nakon što je Pavičić ubacio idealnu loptu za Čopa, a prvi strijelac domaćeg prvenstva s lakoćom pogodio iz blizine, za konačnih 3:0.

Ovim trijumfom Dinamo je ostao na 11 bodova prednosti ispred Rijeke te već u sljedećem kolu može matematički osigurati titulu, ako Kekova momčad posrne, a 'modri' zabilježe novu pobjedu.