12.04.2014 u 14:42

• +9

MAXtv 1. HNL, 30. kolo, GNK Dinamo - HNK Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Borna Filic

Dinamo je pobijedio Rijeku 4:0! Iako modri još nisu matematički osigurali novu, devetu zaredom, titulu nacionalnog prvaka, ovom su je pobjedom simbolički ostvarili. Teško je zamisliti scenarij u kojem bi ih netko do kraja prvenstva dostigao

Dinamo - Rijeka 4:0 (Ademi 7', Pivarić 12', Čop19', Šimunić 23')

90'+2- utakmica je gotova. Sve se znalo nakon prve četvrtine, nakon toga je Dinamo rutinski ovaj dvoboj priveo kraju...
89'- Halilović je u prodoru nanizao nekoliko igrača, ali njegova lopta za Čopa nije bila dobra
83'- Šimunić je morao s terena, Dinamo igra s igračem manje. Ipak, kapetan se brzo vratio
80'- s tribina uobičajen repertoar. Česti povici nezadovoljstva i pjesme upućene onima u loži
78'- prvo Ježina dobro brani ispred Krstanovića, a onda Jugović dobija žuti karton zbog simuliranja
76'- izašao je Andrej Kramarić, ušao Ajayi. Kod Dinama izašao Soudani, u igri Halilović
69'- Kramarić još jednom prijeti, ali je Ježina ponovo siguran
65'- u dobroj je situaciji bio Čop, ali njegov je udarac blokiran
61'- Kvržić dobro prolazi po desnoj strani, ali puca ravno u ruke Ježine
58'- Soudani iz neposredne blizine puca ravno u Vargića. Bila je to fina akcija Dinama
56'- Rijeka pokušava sa svih strana, ali Dinamova obrana zasad je vrlo solidna.
51'- fina Soudanijeva lopta pronalazi Pinta, ali ovaj iz dobre pozicije puca nebu pod oblake
48'- iz igre izlazi Mujanović, na terenu je Zoran Kvržić
46'- počelo je drugo poluvrijeme... nema promjena niti u jednom sastavu

45'+1- završeno je prvo poluvrijeme, sjajnom prilikom Ademija i udarcem preko gola! Dinamo je zabio gotovo sve što je uputio prema golu, i tako napunio mrežu gostiju...
37'- solidna akcija Rijeke završena blokiranim udarcem Moisesa i laganom reakcijom Ježine
34'- odličan dribling Moisesa, Ademi ga mora zaustaviti prekršajem za žuti karton
30'- nakon pola sata igre, potpuna dominacija modrih. Štogod su uputili prema golu, bio je pogodak

23'- GOLLLLLLLLLL! Strijelcima se priključio i kapetan Šimunić. Opet prekid, ovaj put pogodak glavom

19'- GOLLLLLLLLLLL! Soudanijev udarac iz daljine kratko odbija Vargić, a najbliži je lopti Čop koji je posprema u mrežu

12'- GOLLLLLLLLLLLLLLLL! Fantastičan slobodan udarac Josipa Pivarića u sam gornji lijevi kut Rijekina gola... neobranjivo!

7'- GOLLLLLLLLLL! Arijan Ademi pogodio je za vodstvo, nakon odlične kombinacije poslije slobodnog udarca
5'- tijekom početnog ispitivanja snage, obje su ekipe iskušale protivničku obranu. Zasad se dobro brane i jedni i drugi
0'- utakmica je počela. Podsjetimo da je i dobrotvornog karaktera, a prvi je udarac izvela mala Ema

Dinamo dočekuje Rijeku, momčad u naletu sa šest pobjeda u nizu, s velikim problemima u obrani, gdje će 'u vatru' morati mladi Capan. S druge strane, za Rijeku će početi u napadu duet Kramarić-Krstanović.