29.09.2013 u 16:53

• +5

MAxtv Prva liga, 11. kolo: Zadar - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U prvoj nedjeljnoj utakmici MAXtv Prve lige nogometaši Zadra i Dinama odigrali su 0:0 na Stanovima

Sastav Zadra: Matković - Sarić, Jerbić, Neretljak - Bilaver, Muić, Vasilj, Hrgović - Begonja - Ivančić, Tadić

Sastav Dinama: Zelenika - Pinto, Šimunović, Addy, Pivarić - Sare, Antolić, Ademi, Sammir - Soudani, Fernandes.

MAXtv Prva liga, 11. kolo:

Zadar - Dinamo 0:0

Tijek utakmice:

Kraj - Dinamo nije uspio pobijediti Zadar pa je vrh MAXtv Prve lige dodatno zakompliciran
90+2 - opasan udarac Fernandesa, Matković odbija u korner
90+1 - puca Leko iz slobodnjaka, Matković spreman...pet minuta sudačke nadoknade
87' - Pamić prijeti iz daljine, no Matković odbija pa hvata odbijenu loptu
81' - prilika za Zadar! Tadić se oslobodio, ostao sam pred Zelenikom, ali golman Dinama mu brani!
80' - Soudani sam na pet metara, u evidentnom zaleđu, lopta odlazi preko gola! Marić pokazuje na korner iz kojeg Dinamo nije zaprijetio
78' - Sammir očajno izvodi slobodni udarac...lopta jedva dolazi do živog zida i odbija se od njega
75' - Soudani je promašio veliku priliku! Izašao je sam pred Matkovića, pucao vanjskom stranom kopačke i pogodio golmana u prsa!
65' - ulazi Duje Čop umjesto Antolića
62' - gool za Dinamo! Soudani je strijelac! Ali poništen je! Čini se da je napadač Dinamo ipak bio u zaleđu
59' - velika prilika za Dinamo! Soudani i Ademi pokušali su zabiti iz blizine, ali lopta nije htjela u gol, na kraju ju je Matković pokupio
49' - Fernandes proigrao Soudanija, ovaj puca, no iznimno neprecizno
Poluvrijeme - Dinamo je imao jednu dobru priliku, Zadar nijednu. Gosti će morati poboljšati igru u nastavku ako žele pobjedu
44' - udarac Fernandesa iz velike daljine, ali ni blizu gola
35' - čista prilika Fernandesa! Ostao je sam pred Matkovićem, ali lopta odlazi pokraj gola!
34' - Antolić prijeti iz daljine, Matković lako brani
30' - niti jedna velika prilika u prvih pola sata...
15' - Sarić puca, Zelenika s lakoćom brani
9' - Soudani proigrao Fernandesa, ovaj puca glavom, Matković brani
5' - Dinamo drži loptu i ima inicijativu, ali zasad bez pravih prilika
1' - dvoboj je počeo, Dinamo traži pobjedu za povratak na vrh MAXtv Prve lige. Inače, prije početka bila je minuta šutnje za pokojnog bivšeg predsjednika HNS-a Vlatka Markovića

Nakon dva uvodna poraza Ivanković je nanizao dvije pobjede s Dinamo, a novom bi u Zadru došao do tri boda prednosti ispred Hajduka, Lokomotive i Rijeke te tako uoči Ludogoreca došao do potrebnog mira na svlačionici. Zadar pak traži uvijek potrebne bodove u borbi za opstanak te senzaciju koja bi momčadi podigla moral…