Split sjajnim golom okrunio dominaciju nad Osijekom!

25.08.2013 u 22:42

MAXtv Prva liga, 7. kolo: Split - Rijeka

Izvor: Cropix / Autor: Vojko Basic / CROPIX

Nogometaši Splita upisali su u 7. kolu MAXtv Prve lige uvjerljivu domaću pobjedu protiv Osijeka, rezultatom 4:0

Mršićeva momčad nalazi se u donjem domu ljestvice domaćeg prvenstva i pobjeda protiv Osijeka bila je imperativ u ovom dvoboju. Iako su gosti dobro ušli u utakmicu, Split je na kraju i došao do željena tri boda, ponajviše zahvaljujući ranom crvenom kartonu koji je potpuno usmjerio dvoboj na stranu domaćina.

Susret je bolje započeo Osijek, koji je u prvih deset minuta zaprijetio u nekoliko navrata, a najbolju priliku propustio je Šorša u 5. minuti, koji je izašao pred Zagorca, uspio ga prebaciti, no lopta je bila preslaba i domaći su je uspjeli očistiti prije gol linije.

Split je u 8. minuti pogodio vratnicu nakon ubačaja Antonija Mršića, a u 12. minuti došao do igrača više. Valentin Babić nespretno je skrivio kazneni udarac i zaradio isključenje. Priliku s bijele točke u pogodak je pretvorio povratnik u domaći nogomet Mate Bilić

Do kraja prvog dijela igrao je samo Split. Bilić je u 24. minuti ostao sam i pucao iz voleja, ali udarac je otišao preko gola. U 37. minuti opalio je iz daljine Vojnović, no Mikulić je izvadio loptu ispod grede.

Ništa se u drugom poluvremenu nije promijenilo. Split je nastavio napadati, a u 47. minuti odlično je pucao Glavina, no njegov udarac završio je na stativi. U 62. minuti ponovo je izigrana obrana gostiju, ali Bilić nije uspio povratnu loptu pospremiti u prazan gol. U 70. minuti Osijek se mogao vratiti u utakmicu, ali savršeni ubačaj Vitaića Novaković nije uspio pretvoriti u pogodak. Kazna se stigla tri minute kasnije. Henri Belle ušao je u igri i pospremio jednu povratnu loptu u gostujuću mrežu te tako dotukao goste.

U 80. minuti Denis Glavina zabio je sjajan pogodak. Krasnim volejom od poda je zakucao loptu u mrežu, pokraj nemoćnog Mikulića i tako okrunio dominaciju svoje momčadi.

Aljoša Vojnović postigao je četvrti pogodak u sudačkoj nadoknadi, za konačnih 4:0. Split je s tri nova boda stigao na šesto mjesto, približivši se Istri i ostalim klubovima gornjeg doma MAXtv Prve lige.