Dinamo ekspresno, pobjeda Splita i tri remija

• Autor: S. Škrlec
  • 21.8.2011 11:50:24
  • 20.8.2011 21:55:00

U subotu je igrano pet utakmica 5. kola MAXtv Prve lige, a najuvjerljviju pobjedu večeri ostvario je zagrebački Dinamo u Osijeku. Cibalia se spasila u sudačkoj nadoknadi, Istra je propustila dva vodstva protiv Varaždina. U dalmatinskom ogledu Šibenik i Zadar odigrali su 1:1, dok je Split slavio protiv Lučkog u Kranjčevićevoj

OSIJEK - DINAMO 0:4

U tjednu kada je Dinamo napravio veliki korak prema Ligi prvaka, Jurčić je sa svojom ekipom morao u Osijek. No, kao po staroj dobroj tradiciji, u Gradskom vrtu 'modri' nisu imali velikih probelma, pa iako je Jurčić prilično izmijenio momčad u odnosu na dvoboj s Malmöm. Priliku su tako od prve minute dobili Cufre, Šitum, Kovačić i Tomečak. I upravo je ova Dinamova mladost u samo 30 minuta zabila Osijeku četiri gola.

Bile su to gotovo malonogometne kombinacije, golovi su zabijani iz 16-erca, nakon brojnih kratkih i brzih proigravanja, pa je i osječka publika zapljeskala suparničkim igračima. S time da Osijek nije bio toliko nemoćan. U prvom poluvremenu pucali su Špehar i Vidaković, ali njihove je pokušaje uspješno zaustavljao novi reprezentativac Ivan Kelava. Tako je Dinamo i dalje ostao jedina neporažena momčad u domaćem prvenstvu, s time što Kelava nije više morao u mrežu po loptu, a gol razlika 'modrih' sada uznosi 15:0.

KARLOVAC - CIBALIA 2:2

Na stadionu Branko Čavlović igran je derbi začelja, između susjeda koji su dosad skupili tek po tri boda. Važnost utakmice za goste potvrđuje činjenica da su je došli gledati članovi klupske vrhuške. I u prvom poluvremenu sasvim sigurno nije im bilo ugodno. Što zbog vrućine, a posebice zbog lošeg rezultata. Jer domaćini su preko Kovačevića i Novinića, u samo šest minuta, stigli do dva gola prednosti.

Ipak, u drugom dijelu, trener gostiju Stanko Mršić uveo je nove igrače, svježe snage, i pogodio sa zamjenama koje su mu se odužile pogocima. Prvo je Prgomet u 50. minuti smanjio na 1:2, da bi Šimunac u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio za izjednačenje.

LUČKO - SPLIT 1:2

Iako se u ogledu Lučkog i Splita moglo naslutiti tko je favorit, tim prije što su 'radnici' došli s novim trenerom pa je to trebao biti i dodatni motiv, Lučko se u Kranjčevićevoj pokazalo dostojnim suparnikom. Gosti su poveli već u 3. minuti golom Ivice Križanca, ali njihova radost trajala je tek četiri minute, to jest do Novakova gola. U prvom dijelu gostzi su bili opasniji, Obilinović i Čop često su znali opaliti prema golu Kovačića, ali golman Lučkog znao je sačuvati mrežu. U drugom dijelu Lučko je bilo konkretnije, ali Čop se iskupio za promašaje u 85. minuti te starom treneru Splita Tonćiju Bašiću donio prvu prvoligašku pobjedu.

VARAŽDIN - ISTRA 1961 2:2

Lošu atmosferu oko kluba u agoniji vrlo brzo, nakon svega 50-tak sekundi utakmice, još je pokvario Kamerunac Belle, koji je doveo Istru u vodstvo. No, ponosni i hrabri, predvođeni iskusnim Vugrinecom, domaćini su ipak smogli snage i u 14. minuti preko Golubara zabili za izjednačenje 1:1. Novi šok za domaćine stigao je u 42. minuti kada je dosuđen kazneni udarac za Istru, a koji je u pogodak pretvorio Sušić.

No da Varaždin i nakon pet kola ne ostane na nula bodova, pobrinuli su se asistent Vugrinec i strijelac Glavina koji je u 68. minuti pogodio za konačnih 2:2 i prvi bod na varaždinskom kontu. Istina, i gosti su si otežali posao jer su od 50. minute igrali bez isključenog Alimija.

ŠIBENIK - ZADAR 1:1

Dalmatinski derbi, koji nije odgovarao ni jednima ni drugima zbog poraza u prošlom kolu, donio je dva različita poluvremena. U prvom bolji je bio Zadar, a u drugom Šibenik, koji je prema razvoju događaja bio prislijen loviti prednost Zadrana. Gosti, koje je bodrio Tornado a koji je do Šibenika stigao brodom, su poveli u 33. minuti golom mladog Begonje. Za domaćine je izjednačio Jelić pogotkom s bijele točke, koju je i sâm izborio. Jelić je mogao donijeti i potpuni preokret, no prema prikazanom na travnjaku, takav rezultat ne bi bio pravedan.