MAXTV PRVA LIGA - 2. KOLO

Nogometnu večer otvaraju Split i Slaven

31.07.2011 u 22:51

U nedjelju su na rasporedu tri utakmice drugog kola MAXtv Prve lige, a najzanimljivije detalje s utakmica saznajte na tportalu

Prvi će na travnjak nogometaši Splita i Slaven Belupa koji igraju u 19 sati uz izravan prijenos na MAXtv-u (Arenasport). U 20 sati snage će odmjeriti Šibenik i Varaždin, a u 21 sat, također na MAXtv-u u Stanovima je dalmatinski okršaj Zadra i Hajduka.

ZADAR - HAJDUK 1:0 - kraj

90+5 - gužva u zadarskom kaznenom prostoru, ali Splićani nisu ni zapucali
90+1' - pet minuta sudačke nadoknade
90' - novi bijeg zadarskih nogometaša, ali Ivančić nije bio precizan u završnici
89' - Gerc je umalo pobjegao gostujućoj obrani
88' - opsada zadarskog gola
86' - Vukovićev gol je opravdano poništen zbog igranja rukom
80' - sve je manje vremena za Hajduk, 'bili' se zasad nisu proslavili
76' - Kalinić je spasio Hajduk od autogola Vejića
75' - dobra gostujuća kombinacija, ali je Anas Sharbini s 113-14 metara pucao pored lijeve vratnice
70' - Sharbini je prošao po lijevoj strani, ubacio, ali je Ježina boksao loptu ispred Vukovića
66' - odlična Suraćeva lopta za Bilareva, čije je ubacivanje pred vrata Hajduka bilo loše
65' - prodor Trebotića i udarac sa 17 metara, ali Ježina je obranio, nakon kornera Vejić je zakasnio
62' - pruža se pomoć braniču Zadra Conu
58' - Hajduk se ne može nikako nametnuti
55' - Anas Sharbini je oprobao udarac s 30 metara, ali nije bilo ni blizu gola
52' - James je ubacio, a Ahmad Sharbini na muke stavio Ježinu koji je loptu izbio u korner
51' - 1:0 - pogreška 'bilih' stopera, nakon dugačke lopte Santini je između njih primio na prsa loptu i zatim svladao Kalinića
49' - velika pogreška Bilena nakon koje je Tomasov pao u šesnaestercu, ali se sudac nije oglasio, iako je zadarski branič pokupio Hajdukovog igrača
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog dijela
43' - nema pravih prilika u završnici
35' - opasno ubacivanje Jamesa, ali je Jonjić raščistio
32' - Suraćev udarac je otišao preko grede
30' - ubacivanje Bilavera, a James je u zadnji trenutak izbio loptu u korner
29' - Bilen je opalio s 30 metara, ali je to bio lagan posao za Kalinića
27' - Bilaver je poslao 'svijeću' u kazneni prostor, a Mršić se prišuljao Vejiću pa je Kalinić morao spašavati
19' - velika pogreška Vasilja, ali je Tomasov iz blizine pucao pord gola
18' - Tomasov je ubacio, a Vejić u padu glavom slabo pucao. Lak posao za Ježinu
14' - iz Santinijevog udarca izrodio se korner nakon kojeg nije bilo opasnosti za Hajduk
10' - u trku se Vukušić oslobodio čuvara Bilena, ali mu je udarac zaustavio Ježina
6' - odličan udarac Jerbića, ali je vratar Kalinić odlično reagirao
3' - spomenimo da su zadarske tribine potpuno ispunjene
2' - Andrić je s 25 metara pogodio živi zid
1' - počela je utakmica

SPLIT – SLAVEN BELUPO 1:1 - kraj

90+4 - kraj utakmice
90+3' - gužva u šesnaestercu Koprivničana, ali svi pokušaji domaćina su blokirani
90' - igrat će se četiri minute sudačke nadoknade
89' - Baraban je požutio zbog prekršaja
88'- Obilinovićev udarac je još glavom zahvatio Budiša i prebacio gol
86' - Pilipović je zbog odugovlačenja dobio drugi žuti karton, Slaven je s igračem manje
84' - Obilinović je ubacio na pet metara, a Rodić je boksao loptu daleko od gola
81' - Bušić je požutio nakon prekršaja
76' - 1:1 - Brezovec je ubacio, a u gužvi se najbolje snašao Benko koji je lijevicom precizno s desetak metara pogodio donji lijevi kut Vukovićevih vratiju
74' - Erceg se sjajno oslobodio čuvara, ali sa 16 metara nije pogodio okvir gola
71' - Šimiću zbog odugovlačenja žuti karton
69' - Milardović je pretrčao s loptom gotovo 50 metara i tada s ruba šesnaesterca pucao visoko preko grede
68' - raspoloženi Obilinović, ali Rodić izbija loptu u korner
66' - Rašić je opalio iz prve s 20 metara, ali je lopta prošla pored lijeve vratnice
64' - Benko je prošao čuvara, ali ne i sjajnog Milovića
60' - Koprivničani su u potpunosti bezopasni
56' - Obilinović je vrlo aktivan, probio je desni bok i ubacio, loptu je s 12 metara opalio Erceg, ali je još jednom fantastično obranio Rodić
50' - nakon kornera je Rodić morao spašavati poslije pokušaja Golubovića
47' - 1:0 - Rašićevo ubacivanje s lijeve strane, a najviši u skoku bio je Obilinović. Sada je bio nemoćan i najbolji pojedinca prvog dijela Rodić

45+1' - kraj prvog dijela u kojem je bilo nekoliko dobrih udaraca, ali ne i stopostotnih prilika
45' - Križanac je požutio, stvorila se je gužva kod gostujuće klupe gdje je bio prekršaj
40' - Benko je pogodio živi zid, odbijenu loptu je iz voleja opalio Brezovec, no Vuković je bio spreman na taj izazov
32' - Šimić je s 20 metara precizno gađao, ali se ispružio Rodić i obranio težak udarac
31' - nema prilika, Split ima inicijativu, ali Slaven s lakoćom odolijeva slabašnom pritisku
27' - Erceg iz prve lijevom nogom s više od 20 metara, ali gostujući vratar nije morao intervenirati, pokušaj samo za statistiku
22' - Mujanović je ubacio s desne strane, a Benko na tri metra od gola nije najbolje reagirao
18' - Obilinovićev ubačaj završio je u rukama Rodića
15' - sjajna akcija, Obilinović je odapeo, ali je još bolje Rodić obranio
12' - nakon ubačaja iz kornera Rebić je loptu prebacio na drugu vratnicu, a Križanac je zamalo zakasnio
10' - Pilipović je oštro pokupio Čopa i zaradio žuti karton
8' - Brezovecov udarac sa 16 metara blokirao je uklizavanjem Šimić
6' - Rašić je pucao ravno u gostujućeg vratara Rodića s oko 20 metara
3' - Mujanović je izmakao pozornosti, ušao u kazneni prostor Splita, ali je domaća obrana u zadnji trenutak spriječila mogući udarac
- prije utakmice održana je minuta šutnje za Tomislava Ivića
- oko tisuću gledatelja se okupilo u Parku mladeži

ŠIBENIK - VARAŽDIN 1:0 - kraj

24' - 1:0 - nakon kornera lopta je pogodila Sušca koji je tako zatresao vlastitu mrežu