EBEL LIGA

'Medvjedi' uvjerljivo sredili Jesenice

05.12.2010 u 20:11

Pet golova u mreži Jeseničana i tek dva iza leđa izvrsnog Kristana, epilog je susreta Medveščaka i 'željezara' u 25. kolu Ebel lige

U susretu 25. kola EBEL lige u hokeju na ledu Medveščak je u prepunoj Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedio Jesenice 5:2 (1:0, 2:2, 2:0). Golove za 'medvjede' zabili su Frank Banham (17:10, 39:47), Robby Sandrock (33:25), Andy Sertich (48:37) i Ryan Kinasewich (50:54), dok su strijelci za slovensku momčad bili Brett Lysak (20:50) i Robert Sabolič (27:20).

'Medvjedi' su izvrsno otvorili utakmicu, u prvih nekoliko minuta imali dvije velike prilike, no pak ipak nije ulazio u mrežu Jeseničana. Ipak, potkraj prve trećine Frank Banham je nakon propuštene velike prilike obišao gol suparnika i iz kosa doslovce utrpao pak u mrežu. Jeseničani su uzvratili s dva uzastopna gola okrunivši tako bolju igru, no ipak na mali odmor nisu išli s pogotkom viška. Naime, 13 sekundi prije kraja na 2:2 je izjednačio svojim drugim golom Banham.

Posljednjih 20 minuta proteklo je u dominaciji Medveščaka. Sandrock, Sertich i Kinasewich punili su mrežu gostiju i na kraju je na semaforu pisalo 5:2. Bio je to treći međusobni ogled Medveščaka i Jesenica ove sezone i druga pobjeda hrvatskog sastava.