SLALOM 'SMRTI'

Prangeru zlato, Natko na kraju 14.

15.02.2009 u 14:00

Austrijski skijaš Manfred Pranger osvojio je zlatnu medalju u slalomu na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu, dok je hrvatski skijaš Natko Zrnčić Dim završio na 14. mjestu (+5,44). Pranger je i nakon prve vožnje bio vodeći, a ovo mu je prva medalja na svjetskim prvenstvima

Manfred Pranger, 31-godišnji Austrijanac, pobijedio je u posljednjem natjecanju na Svjetskom skijaškom prvenstvu u Val D'Isereu. Pobjedom u slalomu stigao je do svoje prve medalje na svjetskim prvenstvima. Srebro je pripalo Francuzu Julienu Lizerouxu (+0,31), koji je bio srebrni i u super-kombinaciji, a do prve medalje stigao je i Kanađanin Michael Janyk, koji je osvojio broncu (+1.53).

Od hrvatskih predstavnika jedino je brončani iz super-kombinacije Natko Zrnčić Dim izborio drugu vožnju te je na kraju osvojio 14. mjesto. Preostali hrvatski skijaši, Danko Marinelli, Dalibor Šamšal i Tin Široki nisu uspjeli završiti prvu slalomsku vožnju.

Za današnji slalom bilo je prijavljeno 75 skijaša, a samo njih 36 je uspjelo završiti prvu vožnju. Već u prvoj utrci odustali su Talijan Giorgio Rocca, Austrijanci Reinfried Herbst i Mario Matt te Amerikanac Bode Miller. U drugoj utrci odustalo je među ostalima pet od sedam prvoplasiranih iz prve vožnje - Šveđanin Johan Brolenius, Francuz Jean-Baptiste Grange, Amerikanac Ted Ligety, Talijan Manfred Moelgg i Austrijanac Benjamin Raich.