MONFILS SVJEŽIJI

Ljubičić pokleknuo u finalu Montpelliera

31.10.2010 u 18:47

Ivan Ljubičić nije uspio obraniti naslov u francuskom Montpellieru, bolji je u finalnom ogledu bio domaći igrač Gael Monfils sa 6:2, 5:7, 6:1

Ljubičić je u prva tri gema propustio dvije prilike za break, a onda su nastali problemi. Monfils je Ljubičiću uzeo tek drugi servis na turniru, čvrsto držao svoj početni udarac i na kraju novim obratom potvrdio osvajanje prvog seta.

Crnoputi brzanac nastavio je u visokom ritmu, ubrzo u drugom setu poveo sa 3:1 i izgledao kao čovjek koji je spreman brzo obaviti posao. Ipak, nešto se pita i Ljubičića.

Iskusni Ivan uzvratio je svojim prvim breakom u meču, a pri rezultatu 5:5 ponovio radnju. Vratio se u velikom stilu, ali u trećem setu ponestalo je snage i Monfils je ekspresno prohujao do 5:0 što je nakon gotovo dva sata igre rutinski pretvorio u treću titulu karijere, prvu u sezoni.