Graz brutalno okončao Medveščakovu seriju

• Autor: Borut Šips
  • 30.10.2010 0:04:28
  • 29.10.2010 21:24:26

Medveščakovu seriju od tri pobjede u nizu grubo je okončao Graz slavljem u Zagrebu s uvjerljivih 5:2 (0:2, 4:0, 1:0).

Zagrebački sastav je uživao u pravoj rezultatskoj rapsodiji, a i večeras je početak navodio na ljepši kraj. Nakon prve trećine domaćini su raspjevanu publiku razveselili s vodstvom od 2:0 i krenuli prema novom uspjehu koji bi ih učvrstio na četvrtom mjestu ljestvice. Prpic u petoj i Maclean u desetoj minuti načeli su goste iz Graza, ali u drugoj trećini Medveščak je izgledao potpuno bezvoljno i nemoćno i takvu krvnu sliku platili su teškim porazom.

Lanjski igrač Medveščaka Oullette smanjio je već u drugoj minuti nastavka, a dvije minute kasnije namjestio je gol Stefanu Herzogu. Grazeri su u vodstvo došli u 30. minuti preko Norrisa, a samo dvije minute kasnije Woger je nastavio brodolom domaćina.

Odgovora nije bilo i Peintner je na početku zadnje trećine dotukao otpor Zagrepčana.

'Danas nitko u svlačionici ne može biti zadovoljan ni igrom ni pristupom, a nije nam pomogla niti ozljeda Rabitta u proj trećini. Naučimo ponešto iz svake utakmice, a iz ove imamo puno lekcija. Uvjeravam vas da ćemo već za dva dana biti puno bolji', najavio je trener 'medvjeda' Ted Sator novi ogled s Olimpijom u Zagrebu u nedjelju u 14.30 sati.