PRVI PUTA

Jorge Lorenzo svjetski prvak MotoGP-a

10.10.2010 u 11:51

Španjolski motociklist Jorge Lorenzo osvojio je svoj prvi naslov svjetskog prvaka u najjačoj klasi MotoGP nakon što je na Velikoj nagradi Malezije u Sepangu zauzeo treće mjesto.

Pobjednik Sepanga bio je Talijan Valentino Rossi ispred sunarodnjaka Andreje Doviziosa, ali je najviše slavio 25-godišnji Lorenzo.

Tri utrke prije kraja Lorenzo je s tim trećim mjestom osvojio naslov, koji je španjolski motociklizam čekao još od 1999. i trijumfa Alexa Crivillea. Lorenzo u poretku ima 313 bodova i nedostižan je za Danija Pedrosu (228) i Rossija (181).

Sepang je dao još jednog španjolskog svjetskog prvaka nakon što je u klasi Moto2 naslov proslavio Toni Elias. I njemu je, kao i Lorenzu, za prvi naslov bilo dovoljno i četvrto mjesto. Pobijedio je Talijan Roberto Rolfo, ispred Alexa de Angelisa iz San Marina i Talijana Andreje Iannonea.

Španjolska je na pragu i trećeg naslova jer je u najslabijoj klasi do 125 ccm slavio Marc Marquez (Derbi), koji je preuzeo ukupno vodstvo. Marquez ima tri boda prednosti ispred sunarodnjaka Nicolasa Terola, dok je treći još jedan Španjolac Pol Espargar, koji zaostaje 12 bodova.