EHF CHALLENGE KUP

RK Buzet superioran, a sad na Zaporožje

04.10.2010 u 15:02

Pobjedom 25:19 nad Polytecnikom, Buzećani su si u nedjeljnoj odlučujućoj utakmici osigurali prvo mjesto u grupi. Treću sjajnu pobjedu na EHF Challengeu i ulazak u sljedeći krug ovog prestižnog europskog nadmetanja, oduševljena je publika u prepunoj buzetskoj sportskoj dvorani dočekala ovacijama

Očekivano, sinoćnji finalni susret Buzeta i Polytechnika bio je i najkvalitetniji susret turnira. Ukrajinci su se pokazali kao kvalitetni protivnici, no Buzećani su, nošeni podrškom publike s tribina, poveli već u petoj minuti sa 3:1, da bi polovicom prvog poluvremena postigli čak šest zgoditaka prednosti. Prednost postignutu u 18. minuti Buzećani su bez većih problema uspijevali zadržati okončavši prvo poluvrijeme rezultatom 14:8.

Obrane jedne i druge ekipe bile su izvrsne, no zahvaljujući brzim kontranapadima Ivana Vrkljana, s deset pogodaka najistaknutijeg igrača tijekom utakmice i čak 11 obrana vratara Endija Petrića, Buzećani su Ukrajince konstantno 'držali' na laganoj distanci s nekoliko zgoditaka razlike, ne dopuštajući Ukrajincima da ih iznenade.

Trener Mario Sirotić, za sinoćnji odlučujući meč s Polytechnikom očito nije htio riskirati pa je utakmicu odigrao 'udarni' postav, tek zadnjih sedam minuta ubacio je mladog Jovića umjesto Petrića. Prvo mjesto u grupi i daljnji europski pohod, Buzećani su sinoć proslavljali do kasno u noć. U daljnjem nadmetanju očekuje ih okršaj s nešto tvrđom ukrajinskom ekipom ZNTU Motor iz Zaporožja, a susret se igra 20. studenog u gostima.

Polytechnik - Buzet 19:25 (8:14)
Sportska dvorana Buzet. Gledatelja: 400 Suci: Michalis Tzaferopoulos i Andreas Bethmann (oba Grčka).

POLYTECHNIK: Pošedin (6), Saharnijan 1, Tijukin 6, Besarab 1, Kondakov, Jevsijukov, Smolianec 2, Dorogan (2), Zaharov 5 (2), Strahov 4
BUZET: Petrić (11), Šverko, Prodan, Vukelić 1, Gašpar 2, Ljubotina 3, Mavrović, Horvat 2, Jović (2), Vozila 1, Šunjić 5, Sirotić 1, Vrkljan 10 (1), Dragičević