Medvjedi deklasirali Villach u Ledenoj

• Autor: D. K.
  • 25.9.2010 15:00:25
  • 24.9.2010 19:52:40

Hokejaši Medveščaka u susretu 5. kola regionalnog EBEL-a su na svom ledu u Domu sportova svladali VSV iz Villacha sa 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Protiv Villacha, Medveščak je došao i do treće pobjede u novoj sezoni lige EBEL. Kada se uzme u obzir da je prošle sezone Villach svaki puta slavio u Domu sportova, pobjeda 'medvjeda' još je vrednija.

Prije ogleda s Villachom trener Medveščaka Ted Sator je najavljivao promjene u napadačkim postavama koje su se u petak pokazale kao pun pogodak. Medveščak je poveo rano, nakon krasne asistencije Banhama Donu MacLeanu nije bio problem ubaciti pak u praznu mrežu. Bilo je to 1:0 nakon nešto više od tri minuta igre. Do kraja prve trećine nije bilo pogodaka, no veseli činjenica da su 'medvjedi' bili kudikamo agilniji u napadu nego što su to dosad pokazivali.

I drugu trećinu Medveščak je otvorio ranim pogotkom, kada je u 23. minuti Guidarelli asistirao Sertiću koji pogađa za 2:0. No gosti uspijevaju sedam minuta kasnije smanjiti zaostatak i to preko Martina s igračem više. No 'medvjedi' su uzvratili dvama novim pogocima kojima su stigli do uvjerljive prednosti od 4:2 zahvaljujući Ryanu Kinasewichu u 39. minuti i Johnu Hećimoviću u 42. minuti. Na konačnih 4:2 smanjio je Derek Damon u 52.

Nakon pet odigranih utakmica i Medveščak i VSV Villach imaju po šest osvojenih bodova.