EP U VATERPOLU

Talijani razbijeni, 'barakude' u polufinalu

05.09.2010 u 21:45

Hrvatski vaterpolisti osigurali su direktan nastup u polufinalu Europskog prvenstva što se igra u Zagrebu. Pobjedom 8:5 (3:2, 1:2, 4:1, 0:0) nad Italijom, izabranici Ratka Rudića osvojili su prvo mjesto u skupini i izravan plasman među četiri najbolje reprezentacije Europe

U fantastičnom ambijentu prepunog plivališta uz Savu, hrvatski su vaterpolisti maestralnom igrom u trećoj četvrtini slomili Italiju i pobijedili 8:5. Nošene glasnom publikom, 'barakude' su od prvog sučevog zvižduka krenule agresivno i s nakanom da pobijede. U prvoj četvrtini igrali smo vrlo dobro, te smo je na kraju i dobili 3:2. Nastavak je donio lagani pad, što su iskoristili Talijani i do kraja druge četvrtine uspjeli izjednačiti na 4:4.

Ali zato u trećoj četvrtini hrvatski vaterpolisti ubacuju u višu brzinu te na krilima Sukna i Muslima, zahvaljujući fenomenalnom Paviću koji je bio nesavladiv, uspijevaju slomiti Talijane i odlaze na nedostižnih 8:5.

Posljednju četvrtinu Rudićevi momci nastavili su u istom ritmu i potpuno 'ubili' Talijane koji nisu nikako mogli pronaći put do Pavićeve mreže, te na kraju slavili 8:5. Zbog činjenice da je Crna Gora remizirala s Rumunjskom, Hrvatskoj je bila potrebna bilo kakva pobjeda protiv Italije za prvo mjesto i direktan ulazak u polufinale.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Sandro Sukno s tri, te Petar Muslim s dva postignuta gola.

Izbornik hrvatske vaterpolske reprezentacije Ratko Rudić blistao je od zadovoljstva nakon pobjede protiv Italije kojom su 'barakude' osvojile prvu poziciju na ljestvici skupine i direktan plasman u polufinale europskog prvenstva.

'Na početku utakmice smo načinili nekoliko pogrešaka, zbog toga je rezultat bio izjednačen. Međutim, u trećoj četvrtini smo bili maksimalno koncentrirani i disciplinirani. Bio je to ključni period utakmice. U zadnjoj četvrtini smo održali zasluženo vodstvo', kazao je Rudić

Jedan od najboljih igrača u hrvatskim redovima bio je Petar Muslim, strijelac dva gola.

'Odlično je što smo osvojili prvo mjesto u skupini i direktan plasman u polufinale. Izbjegli smo u četvrtfinalu Srbiju. Odigrali smo odličnu utakmicu, a najviše pohvala zaslužuju vratar Pavić i Sandro Sukno', kazao je Muslim

Talijanski izbornik Alessandro Campagna mogao je samo čestitati Hrvatskoj na zasluženom trijumfu.

'Ključni trenutak utakmice bio je promašeni peterac. Tada se Hrvatska odvojila na tri gola viška i više je nismo uspjeli dostići. Čestitam Hrvatskoj na pobjedi', kazao je talijanski strateg.

Hrvatska će u polufinalu u četvrtak igrati protiv pobjednika susreta Srbija - Crna Gora koji je na rasporedu u utorak.

Hrvatska: Pavić, Burić, Bošković 1, Dobud 1, Joković 1, Muslim 2, Karač, Bušlje, Sukno 3, Barač, Hinić, Obradović, Buljubašić.
Italija: Tempesti, Luongo 1, Gitto, Figlioli, Bertoli, Felugo 2, Giacoppo, Gallo 1, Presciutti 1, Fiorentini, Aicardi, Deserti, Pastorino
Peterci: Hrvatska - 0, Italija - 0/1
Realizacija igrača više: Hrvatska 8/5, Italija 7/1