NEMA VIŠE HRVATA

Dodig nakon tri sata igre predao meč

03.09.2010 u 07:50

Hrvatski tenisač Ivan Dodig predao je susret 2. kola na US Openu Nizozemcu Thiemu de Bakkeru pri rezultati 6:7 (4), 6:2, 6:3, 3:2 za De Bakkera nakon dva sata i 52 minute provedene na terenu

Dodig je uspio dobiti prvi set u 'tie-breaku' nakon što je kod rezultata 4:4 izgubio servis, ali odmah potom i vratio 'break'. No, u drugom i trećem setu ostao je bez ijedne prilike za oduzimanje servisa suparniku, dok je De Bakker tri puta, dvaput u drugom i jednom u trećem setu, oduzimao servis Dodigu.

Naš je igrač na početku četvrtog seta oduzeo servis De Bakkeru, poveo sa 2:0, ali potom je izgubio tri igre zaredom, dvije na svoj servis i zatim odlučio predati.

Dodigovim porazom Hrvatska je osala bez predstavnika na posljednjem ovogodišnjem 'Grand Slam' turniru.