Ostali sportovi CRNOGORCI BOLJI

Hrvatska poražena na startu Europskog prvenstva

U prvoj utakmici na Europskom prvenstvu koje se održava u Zagrebu, reprezentacija Crne Gore bila je bolja od Hrvatske sa 11:9. Odlučujuća je bila posljednja četvrtina koju su naši suparnici dobili sa 3:1

Hrvatska vaterpolska reprezentacija porazom je otvorila nastup na europskom prvenstvu u Zagrebu. U derbiju kola hrvatski vaterpolisti su izgubili od aktualnog europskog prvaka Crne Gora 9:11 (3:1, 2:6, 3:1, 1:3).

Hrvatska je furiozno otvorila utakmicu i nakon tri minute je imala vodstvo od 3:0. Nažalost, naši igrači nisu do kraja iskoristili početnu zbunjenost suparnika i Crna Gora se ubrzo pribrala. Do konca prve četvrtine uspjela je smanjiti na 3:1, a potom u drugoj dionici posve okrenuti rezultat i na poluvrijeme se otišlo vodstvom Crne Gore 7:5. Treća dionica ponovo je pripala našim vaterpolistima (3:1) i u zadnju četvrtinu ušlo se rezultatom 8:8. U trenucima kada se lomio rezultat ključnim se pokazao crnogorski vratar Denis Šefik koji je na koncu sakupio 12 obrana i bio apsolutno najbolji igrač utakmice.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Andro Bušlje i Bošković sa po dva postignuta pogotka, dok su u suparničkim redovima po dva gola zabili Ivović, Jokić, Zloković i Janović. Ponajbolji igrač utakmice bio je crnogorski vratar Šefik koji je sakupio 12 obrana.

U susretu 2. kola Hrvatsku u ponedjeljak u 20.40 sati očekuje susret protiv Turske.