Cucheu svjetsko zlato, Zrnčić Dim osvojio 23. mjesto

• Autor: Hina
  • 4.2.2009 14:19:37
  • 4.2.2009 13:30:21

Švicarac Didier Cuche osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Val D'Isereu, dok je najbolji plasman od trojice hrvatskih skijaša ostvario Natko Zrnčić Dim zauzevši 23. mjesto

Cuche je do svoje druge medalje na svjetskim prvenstvima, nakon bronce iz veleslaloma iz švedskog Area, doskijao s rezultatom 1:19.41, pobijedivši sa 99 stotinki sekunde pred Talijanom Peterom Fillom, dok je bronca pripala Norvežaninu Akselu Lundu Svindalu sa 1.02 sekunde zaostatka.

Cuche je tako donio Švicarskoj prvu zlatnu medalju u superveleslalomu nakon 1989. godine i pobjede Martina Hangla. Zanimljivo, Cuche je u svojoj karijeri pobijedio na osam utrka u Svjetskom kupu, međutim čak 21 put je bio drugi, a 15 puta treći.

'Ovo je sasvim sigurno jedan od najvećih dana u mojoj karijeri, napokon sam osvojio prvo mjesto,' kazao je švicarski skijaš.

Branitelj naslova s posljednjeg prvenstva u Areu, Talijan Patrick Staudacher na koncu je zauzeo 17. poziciju sa 2.61 sekunde zaostatka.

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić nije nastupio zbog problema s leđima, no nastupili su Natko Zrnčić Dim, Tin Široki i Ivan Ratkić. Zrnčić Dim je osvojio 23. mjesto sa 3.62 sekunde zaostatka, Ratkić je bio 31. sa 5.73 sekunde zaostatka, dok je Široki izletio sa staze nakon prvog prolaza.