Zagreb: Antonio Veić pobijedio Canasa

• Autor: Borut Šips
  • 2.2.2009 16:08:31
  • 2.2.2009 15:58:04

Antonio Veić u Zagrebu je ostvario prvu pobjedu na ATP turnirima. Da bi dojam bio ljepši, pobijedio je renomiranog Argentinca Guillerma Canasa, rezultatom 4:6, 6:4, 6:2

Organizatori Zagreb Indoorsa Veiću su uručili pozivnicu za turnir, a borbeni 20-godišnjak im je već na otvaranju turnira vratio s kamatama. S druge strane mreže bio je osebujni Canas, koji je u karijeri prolazio velike oscilacije, izazvane slabom formom, ali i pozitivnim nalazima na doping, no u sjećanju je još svježa i američka turneja, kada je u deset dana dva puta slomio tada dominantnog Rogera Federera.

Canas je, sukladno renomeu, prvi stvorio prednost u meču, odbio Veićeve pritiske i sa 6:4 u džep pospremio prvi set. Malo tko tada je očekivao preokret, no nekada osmi tenisač svijeta zamijenio je ulogu s mladim izazivačem.

Uslijedilo je razdoblje u kojemu je Canas stvarao više prilika, no Veić je u drugom setu na servisu poražen samo jednom, dok je iskoristio obje svoje prilike i izborio treći set. Kada se očekivala bitka za drugo kolo naš je predstavnik učvrstio početni udarac, osvojio svih 11 poena nakon pogođenog prvog, pa Canas nije dobio priliku. Veić je debi pred domaćom publikom uljepšao s dva breaka i uvjerljivim rezultatom.

Veića u drugom kolu očekuje pobjednik dvoboja između Austrijanca Melzera i Rusa Koroljeva.