BRONČANA OLIMPIJKA

Pejčić 18. na streljačkom SP-u

01.08.2010 u 13:57

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić zauzela je 18. mjesto u disciplini zračna puška 10 metara na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Münchenu s pogođenih 396 krugova u kvalifikacijama

Pejčić je prije dvije godine na Olimpijskim igrama u pekingu osvojila brončanu medalju u ovoj disciplini.

Preostale naše dvije predstavnice, Ana Kobilšek i Sanja Kovacs, zauzele su 64. i 90. mjesto sa 392 i 390 pogođenih krugova.

Zlatnu medalju osvojila je Kineskinja Yi Siling sa 505.6 krugova (400 u kvalifikacijama i 105.6 u finalu)). Sa 400 pogodaka u osnovnom dijelu Yi je izjednačila svjetski rekord, da bi u finalu sa 105.6 pogodaka ostvarila rezultat koji nije dosada uspio niti jednoj streljačici.

I srebrnu medalju osvojila je Kineskinja, Wu Liuxi sa 501.4 pogodaka (398 i 103.4), a brončanu Talijanka Elania Nardelli sa 501.0 (398 i 103.0).