NA KRAJU ŠESTI

EP: Mulabegović 37 cm od medalje

31.07.2010 u 20:04

Hrvatski atletičar Nedžad Mulabegović (29) zauzeo je šesto mjesto u finalu bacača kugle na EP u Barceloni s novim osobnim rekordom od 20,56 metara

Mulabegović je svoj najbolji hitac, kojim je za devet centimetara popravio svoj tri tjedna stari osobni rekord, izveo u prvoj seriji, te se sve do pete serije nalazio na trećem mjestu, iza bivšeg svjetskog prvaka Bjelorusa Andreja Mikneviča, koji je osvojio zlato sa 21,01m, te olimpijskog pobjednika iz Pekinga Poljaka Tomasza Majewskog sa 21,00m.

No, u petoj seriji pretekli su ga Latvijac Maris Urtans hicem od 20,72m i europski prvak otrprije četiri godine iz Goteborga Nijemac Ralf Bartels sa 20,65m. U šestoj seriji bolji od Mulabegovića bio je još jedan Nijemac, svjetski i europski juniorski prvak David Storl sa 20,57m.

U posljednjoj seriji Bartels je kuglu hitnuo do 20,93m i osvojio brončanu medalju ispred Urtansa.

Mulabegović je osim novog osobnog rekorda u finalu EP imao još nekoliko odličnih hitaca, njegovi pokušaji završavali su na daljinama od 20,50m, 20,37m i 20,33m.