Ostali sportovi NLB LIGA

Umorna Cibona teško sa 'zmajčekima'

Zagrebačka Cibona pobijedila je ljubljansku Olimpiju u 20. kolu NLB lige sa 75:69 i tako ostala u igri za nastup na završnici regionalne lige. No, 'vukovi' su očito još bili ili umorni ili pod dojmom vrijedne prošlotjedne euroligaške pobjede nad Sienom, jer 'zmajčeki' su 'slomljeni' tek u posljednjih nekoliko minuta utakmice

U 20. kolu NLB lige Cibona je u svom Domu Dražena Petrovića svladala slovensku Olimpiju sa 75:69 i tako ostala u igri za nastup na Final fouru regionalne lige. Zagrebački 'vukovi' odigrali su prilično slabu utakmicu, a pobjedu su izborili ponajprije dobrom obranom u posljednjim minutama utakmice te uz svesrdnu pomoć dekoncentriranih Ljubljančana.

Olimpija je bolje odigrala prvo poluvrijeme, vodila i sa dvoznamenkastim brojem koševa, a u drugi dio njezini košarkaši ušli su s prednošću od sedam koševa (41:34). Čak i u trećoj četvrtini igrači Jure Zdovca nisu igrali loše, no 'crna rupa' od 30-ak sekundi odnijela im je teško stečenu prednost. Earl Calloway i društvo oteli su nekoliko lopti i sigurnim poentiranjima minus od šest-sedam koševa pretvorili u plus dva (62:60).

Posljednju četvrtinu 'vukovi' su odigrali solidno, Velimir Perasović nije više ni pomišljao igrati zonsku obranu koju su Slovenci u prvom poluvremenu 'razbucali' s tri uzastopne trice, podignuta je razina igre u obrani i Olimpija se začas našla u situaciji da se bori za produžetak. No, 30-ak sekundi prije kraja, pri vodstvu Cibone od 72:69 Zdovc je zapovjedio obranu bez prekršaja, očito želeći isprovocirati promašaj suparnika, a zatim tricom s druge strane poravnati za produžetak.

No, hrvatski košarkaši bili su koncentrirani, lopta je kružila oko obrane gostiju, u jednom trenutku Marin Rozić ostao je sam na trici u desnom kutu i pogodio za konačnih 75:69. Oko 2.000 gledatelja burno je pozdravilo pobjedu nad teškim suparnikom, utoliko vredniju ako se zna da izvrsni Alan Anderson još ujutro nije ni bio na popisu za utakmicu. Želučani problemi ipak su se do popodne smanjili i Amerikanac je dobrom obranom i aktivnim sudjelovanjem u napadu ponovno pokazao zašto je ponajbolji 'vuk'.

U redovima Cibone upravo je Anderson zabio najviše (15), Calloway je zabio 14, a Rozić 12. Strijelce Olimpije predvodio je Jasmin Hukič sa 13 koševa, Vladimir Golubović dodao je 12, a Sašo Ožbolt i Damjan Rudež zabili su po 10.