Čilić i Dodig očekivano poraženi

• Autor: tportal.hr
  • 10.7.2010 17:08:56
  • 10.7.2010 14:41:57

Nakon prvog dana četvrtifnalnog ogleda Davis Cupa između Hrvatske i Srbije rezultat je 1:1. U subotu je na rasporedu igra parova gdje će Čilić i Dodig pokušati iznenaditi ponajbolji svjetski par Zimonjić/Tipsarević

Još uvijek je sve neizvjesno u Davis Cup ogledu između Hrvatske i Srbije što se igra u Splitu. Prvi dan je završio rezultatom 1:1, a sada su na rasporedu parovi. Iako je srpski par favorit, dvojac iz Međugorja Dodig i Čilić imaju se pravo nadati da bi im mogli pomrsiti račune. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Čilić/Dodig - Zimonjić/Tipsarević 3:6, 2:6, 4:6

Treći set:

4:6 - lagano osvojen gem, ali i meč
4:5 - osvojili smo gem, no sada srpski par servira i ima priliku za pobjedu
3:5 - bez izguljenog boda Zimonjić i Tipsarević osvajaju gem i dolazi na korak do pobjede
3:4 - nakon dosta muke Dodig je donio novi bod Hrvatskoj
2:4 - imali su naši 15:40, ali nisu uspjeli realizirati break
2:3 - potpuni preokret Zimonjića i Tipsarevića. Osvojili su i treći gem zaredom, odnosno drugi puta su oduzeli servis u ovom setu.
2:2 - brzo su se naši protivnici vratili osvojivši gem na svoj servis
1:2 - nažalost nije trajala dugo hrvatska prednost. Srpski par je odmah vratio break
2:0 - break hrvatskog para.
1:0 - Čilić i Dodig su otvorili treći set, osvojivši uvjerljivo prvi gem

Drugi set:

2:6 - dominantni gem i osvajanje drugo seta za srpski par
2:5 - novi break i sada je izvjesno da će Zimonjić i Tipsarević osvojiti i drugi set
2:4 - Hrvatski par je stigao do 40:40, ali dalje nije išlo
2:3 - Čilić servira, i hrvatski par osvaja gem
1:3 - ekpresno je srpski par dobio ovaj gem
1:2 - nažalost, Dodig, koji je servirao, je izgubio servis. To je novi break za srpski par i sve su bliže osvajanju i drugog seta
1:1 - ogromnu šansu su imali Čilić i Dodig. Imali su 13:40, ali je Tipsarević, koji je servirao, sve izvukao.
1:0 - Čilić je prvi servirao i nakon malih problema osvojen je prvi gem

Prvi set:

3:6 - prvi set je priapo Zimonjiću i Tipsareviću
3:5 - prvi break u meču. Srpski par je sada u velikoj prednosti
3:4 - novi bod za srpsku reprezentaciju. Zimonjić i Tipsarević su u ovom gemu izgubili samo jedan poen
3:3 - hrvatski par je izjednačio
2:3 - Zimonjić i Tipsarević bez poteškoća
2:2 - uz sitne probleme Čilić i Dodig su ipak uspjeli osvojiti svoj servis
1:2 - nema problema za Zimonjića i Tipsarevića koji osvajaju još jedan gem
1:1 - Čilić je prvi servirao i na njegov servis je hrvatski par osvojio gem
0:1 - bez poteškoća je srpski par osvojio prvi gem