PRVI NAKON ANČIĆA

Wimbledon: Berdych izbacio Federera

30.06.2010 u 17:12

Već od prvog kola se činilo da Roger Federer nije u Wimbledon došao u šampionskom izdanju. Oscilacije su mu došle na naplatu u četvrtfinalu u kojem ga je izbacio Tomaš Berdych

Već u prvom kolu sedmerostrukog pobjednika 'na konopcima' je držao Kolumbijac Falla koji je imao 2:0 u setovima i servis za meč u četvrtom, ali nije izdržao pritisak. Set mu je u drugom kolu uzeo i Srbin Bozoljac, a nakon dva meča bez izgubljenog seta, za Federera je došao kraj.

Berdych je uzeo prvi set, a nije ga uplašio ni rutinski povratak Federera u meč. U trećem setu je otpuhao prvog nositelja turnira, da bi u četvrtom spasio pet break lopti i jednu iskorištenu pretvorio u jednu od najvećih pobjeda uz karijeri konačnim rezultatom 6:4, 3:6, 6:1, 6:4. To je prvi Federerov poraz prije finala Wimbledona od 2002, kada ga je u prvom kolu šokirao Mario Ančić.

Za finale će Berdych igrati protiv Novaka Đokovića koji je Yen Hsun Luu ostavio samo sedam gemova.