ODLUKA U DUBROVNIKU

'Žapci' izborili petu utakmicu protiv Juga

16.06.2010 u 19:11

Pobjedom 14:12 na plivalištu uz Savu, Mladost je izjednačila na 2:2 u finalnoj seriji prvenstva Hrvatske. Mladost je vodila i sa plus pet, ali Jug je izjednačio na 10:10. Ipak, imali su 'žapci' Hinića koji je osigurao petu utakmicu

U četvrtom dvoboju finala doigravanja vaterpolskog prvenstva Hrvatske Mladost je na plivalištu uz Savu pobijedila Jug Croatia osiguranje 14:12 (3:3, 7:3, 0:4, 4:2) i u seriji na tri pobjede izjednačila na 2:2. Odlučujuća, peta utakmica na rasporedu je u subotu u Dubrovniku.

Nakon izjednačene uvodne četvrtine (3:3), Mladost je koncem druge dionice stigla do velikih pet golova viška (10:5). Gosti iz Dubrovnika u tim su trenucima bili posve izgubljeni i činilo se kako će doživjeti težak poraz. Ipak, Jug se serijom 5:0 vratio u život i u posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 10:10. U završnoj dionici Mladost je bila nešto bolja i stigla je do pobjede

Najefikasniji igrač u redovima Mladosti bio je Hinić sa četiri gola, a među strijelce su se upisali i Letica (3), Živković (2), te Karač, Milaković, Petković, Muslim i Lončar. U suparničkim redovima golove su zabili S.Sukno (4/1), Dobud (3), Bušlje (2), te Marković, Bošković i Obradović.

U petoj utakmici Mladost će loviti 11 naslov prvaka Hrvatske, dok će Jug CO pokušati obraniti prvo mjesto iz 2009. godine, te osvojiti ukupno osmi naslov.