POLJ - HRV 25:24

Poljska porazila pomlađene 'kauboje'

11.06.2010 u 21:07

Hrvatsku mušku rukometnu reprezentaciju porazila je u prijateljskoj utakmici Poljska sa 25:24. No, naši su igrači na poluvremenu imali velikih pet golova prednosti

Hrvatska muška rukometna reprezentacija odigrala je prijateljsku utakmicu s domaćinima, Poljacima. Nakon vodstva 15:10 na poluvremenu, igrači Slavka Goluže, jer Lino Červar je bio opravdano odsutan, u drugom je poluvremenu odigrala slabije i doživjela poraz 25:24. Za Hrvatsku nisu igrali ni Vori, ni Balić, ni Lacković.

'Najprije bih čestitao svim dečkima na borbenosti i zalaganju u jednoj velikoj sparini pred punom dvoranom. Dobro smo odigrali prvi dio, a utakmica se prelomila u 40. minuti kada smo na plus šest, promašili dva sedmerca i kontru. Na kraju smo primili nekoliko golova koje nismo smjeli ni trebali i dojma sam da smo sami sebe pobijedili. Isprobali smo neke varijante, pružili priliku dečkima da osjete ovakvu atmosferu i teret jake utakmice i sve u svemu mogu biti zadovoljan. Očekujem ovakav pristup i u nedjelju', izjavio je Slavko Goluža.

Drugi susret igra se u nedjelju u 14.45 sati, a u Hrvatskoj se može vidjeti samo na kanalu Sportklub.

KIELCE Hala Legionov. Gledatelja 4.500. Suci: Canda i Brunovsky (Slovačka).

Poljska: Szmal, Malcher, Wyszomyrski, Tlusczynski 7 (6), Jachlewski, Glinski, Kuczszynski 1, Miszka, Orechowski 2, B. Jurecki 3, Zoltak, Jankowski, Bielecki 1, Adamuszek, M. Jurecki 5, Prsysieh, Jaszka 3, Mrozakowski, M. Lijewski 3, Zaremba, Adamczak. Izbornik Bogdan Wenta.

Hrvatska: Pešić (5), Šego (5), Vukas, Štrlek 3, Kovačević, Čupić, Horvat 5 (3), Musa, Marić 2, Blažević, Bogunović 2, Špelić, Duvnjak 9, J. Valčić 2, Banić 1, Koljanin, Markotić. Izbornik Slavko Goluža.
Sedmerci: Poljska 6 (6), Hrvatska 5 (3)