PRIMORAC BRANI NASLOV

Jug u ljepotici ostao bez europskog finala

14.05.2010 u 19:45

U Napulju je Jug odigrao svoj osmi polufinale Eurolige od 2001. Protivnik u polufinalu dubrovačkom sastavu bio je crnogorski Primorac koji je u predivnoj utakmici slavio sa 11:10

Dubrovčani su u lovu na svoj četvrti naslov prvaka Europe. Na vrh Starog kontinenta došli su 1980., 2001. i 2006. Inače, u prvom polufinalu je Pro Recco nakon produžetaka pobijedio Partizan 8:7 (0-2, 2-2, 1-1, 3-1/ 2-1, 0-0).

Kraj utakmice 10:11

32- kraj utakmice. Primorac će braniti lanjski naslov
32'- Primorac rutinirano zadržava prednost
32' - nemoć u zadnjem napadu, Primorac ima zadnji napad
32' - Jug se obranio i ide u napad, zadnja minuta
31' - duga akcija i puno previsok šut Markovića, Primorac ima 'meč loptu'
31' - Igrač više za Jug, pozvan je 'time-out' do kraja dvoboja je točno minuta i pol
30' - Dobud pogađa stativu 'jedan na jedan' s igračem više
30' - Bošković sjajno zabija sa 12 metara, ali suci poništavaju gol
29' - Milić sjajno pogađa 'žabicu' od grede u gol
29' - Vranješ promašuje prilično izgledan lob. Šteta
28' - Primorac na brzinu realizirao igrača više za 10:10
28' - Nova prilika s igračem više, Marković vraća vodstvo Jugu
27' - Marković skrivio peterac, ali Vićan skida iskusnom Miliću
27' - Jugu je suđen faul u napadu s igračem viška. Prava rijetkost
25' - sada je i Primorac pogodio stativu, Fortuna je vratila dio duga Jugu

Treća četvrtina 9:9
24' - kraj treće četvrtine24' - Jug je razvio kontru, ali promašaj iz klasičnog zicera24' - Jug se sjano obranio
23' - Joković pronalazi samog Dobuda koji donosi novo izjednačenje

23' - Vićan skida jedan ambiciozan, ali opasan pokušaj
22' - Obradović s igračem više pogađa novu gredu
22' - Primorac ne iskorištava dva igrača više, ali Jug je u velikim problemima
22' - U istom napadu i Bušlje dobiva isključujuću treću osobnu
22' - Sukno spašava kontru i dobiva treće isključenje. Velikim minus za završnicu
21' - Jugaši su strpljivo tražili rupu, ali Joković pogađa gredu
21' - igrač više za Jug, Fatović zove minutu odmora
20' - sjajna obrana Vićana, ali Brguljan pogađa iz drugog pokušaja
19' - sjajna utakmica
19' - Sandro Sukon ulazi i odmah je izborio peterac, Bošković donosi novo izjednačenje
18' - sjajno prebacivanje, Brguljan iskače 'do koljena' i zabija iz prve. Neobranjivo
17' - treći penal za Jug i treći izvođač, Joković je siguran za novo izjednačenje

Druga četvrtina 6:7

16' - kraj poluvremena
16' - Jug pet sekundi prije kraja poluvremena snanjuje preko Jokovića
15' - Azevedo povezuje dva gola, Primorac je opet na plus dva
14' - Nakon Sandra Sukna i Bušlje je dobio drugo isključenje, veliki problemi za Jug
14' - Azevedo kroz blok pogađa za novo vodstvo protiv svog bivšeg kluba
13' - Marković s lijevog kruila lijepo izigrava obranu i pogađa bliži kut za 5:5
12' - Pavlović vraća prednpst Primorcu, festival golova u Napulju

12' - Lijepa kombinacija gostiju, odigrali su do zivera i mirne realizacije
11'. Ivan Sukno ponovno Dubrovčane dovodi u vodstvo
9' - Steinmetz nakon dugog vaganja donosi novo izjednačenje

9'. Dobud s puno osjećaja loba golmana, Jug je po prvi put u vodstvu!
8' - Vićan brani, Jug se u potpunosti vratio
8' - Bošković iz sredine dugo važe i probija obranu za izjednačenje

Prva četvrtina 1:2

8' - kraj prve četvrtine
8' - Sandro Sukno je siguran, Jug je smanjio
7' - isključenje za Jug, isključeni igrač smeta - novi peterac
7' - Adam Steinmetz brzo realizira igrača više
7' - Vićan skida iz daljine, ali isključenje Obradovića
6' - Milić od grede pogađa stativu, sreća za Jug
5' - Seman je izborio peterac, Bošković je zaustavljen od golmana
4' - Milić s igračem više dovodi Crnogorce u vodstvo
3' - Primorac još jednom nije realizirao igrača više, vratnica je bila na strani hrvatske momčadi
2' - Dubrovčani nisu iskoristili igrača više, ali nešto kasnije ni igrači Primorca