ATP MONTE CARLO

Montanes iznenadio i izbacio Čilića

15.04.2010 u 12:20

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ispao je u trećem kolu ATP turnira u Monte Carlu. Od četvrtog nositelja bolji je bio Španjolac Albert Montanes u dva seta 6:4, 6:4

U prvom ogledu protiv 32. igrača svijeta Marin Čilić je morao priznati poraz. Španjolac Montanes je odigrao izvrstan meč trećeg kola Monte Carla i na kraju zasluženo slavio nakon sat i 36 minuta igre. Čilić je izvrsno otvorio meč, oduzevši servis svom protivniku, te je poveo 3:0, no tada je deveti igrač svijeta stao i Montanes je napravio potpuni preokret te do kraja tog seta osvojio šest gemova, dopustivši najboljem hrvatskom tenisaču da osvoji tek jedan.

Čilićeva igra se potpuno raspala u drugom setu. Španjolac je na zemljanoj podlozi Monte Carla razbio Marina osvojivši četiri gema zaredom te je u tom trenutku imao vodstvo od 4:0 i svima je bilo jasno na koju stranu će otići pobjeda. Do kraja meča Čilić je uspio smanjiti zaostatak, no do preokreta ipak nije mogao doći.

Čilić – Montantes 4:6, 4:6