LIGA PRVAKA

Crnogorski Jadran potopio mladostaše

18.01.2009 u 18:48

Vaterpolisti Mladosti teško su poraženi u trećem kolu Lige prvaka na gostovanju u Herceg Novom i tako pokvarili savršen skor hrvatskih klubova u vaterpolskoj eliti.

Mladost je briljantno otvorila susret i Jadran se nakon tri minute igre suočio sa zaostatkom od 3:0. Besprijekorno je funkcionirala igra s igračem više i igračem manje, Pavić je bio nesavladiv, a realizatorska rješenja raznovrsna, i činilo se da će nakon uspjeha Šibenika i Juga ovo ostati zapamćen kao savršen tjedan hrvatskih vaterpolista.

No, tada kao da su nestali iz bazena, i Crnogorci su ih u ostatku susreta 'pojeli za doručak'. Prednost od 3:0 istopila se već sredinom druge četvrtine, a serija se nastavila sve do drugog poluvremena. U tih više od 15 minuta 'žapci' nisu uspjeli zabiti, a Jadran je serijom 8:0 riješio pitanje pobjednika.

Susret je završio rezultatom 11:4 (1:3, 5:0, 3:1, 2:0), a najveća tragedija mladostaša je to što je njihov najbolji igrač bio vratar Josip Pavić sa 13 obrana. Dva gola je zabio Burić, po jedan Herceg i Hinić, a kod gostiju je dominirao najbolji strijelac jadranske lige Aleksandar Radović s četiri postignuta gola. Elez i Ivović dodali su po dva.