Barcelona u Areni razbila Zagreb

• Autor: D. S.
  • 27.3.2010 19:52:30
  • 27.3.2010 19:27:08

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka Zagreb je poražen od Barcelone 26:33 (12:17), pa uzvrat u prijestolnici Katalonije izgleda samo kao formalnost

Barcelona i dalje ostaje crna mačka za Zagreb. Katalonci su opet neokrznuti prošli hrvatskog prvaka. Nekada se igralo u Ledenoj, a sada u Areni, no Španjolcima je svejedno.

Za goste je počelo idealno s četiri gola, dok je Zagreb svoj prvi pogodak dočekao tek u šestoj minuti (Gal). Vratar Barcelone Šarić bio je na visini zadatka, skidao je zicere iz kontri, branio udarce s krila i sedmerce, a katalonski div je bio neumoljiv u napadu, posebice iz kontri. Pogotovo su nerješiva zagonetka za domaćine bili krila Tomas i Garcia. Kada se tome dodaju i loši golmani Zagreba nije čudno što je Barca u nekoliko navrata imala sedam razlike (5:12, 7:14, 8:15). Na odmor se otišlo sa 12:17.

U nastavku je Zagreb zaigrao malo agresivnije, razbranio se Škof i prednost gostuju polako je počela opadati. Džomba je zabijao sedmerce i u 44. minuti stigao je Zagreb samo na minus dva (21:23). Tada se Barcelona uozbiljila, gostujući strateg Pascual je s najjačim adutima na parketu odveo utakmicu u mirne vode - sa 22:24 Barca je pobjegla na 22:27 (u 50. minuti). Više nije bilo nade u preokret. Barcelona je još jednom prošla trijumfalno kroz Zagreb (26:33).

Najefikasniji kod Barcelone bili su Garcia i Tomas sa po osam pogodaka, a kod Zagreba Lazarov sa šest, Džomba i Gal po pet.

ZAGREB CO - BARCELONA 26:33 (12:17)

ZAGREB. Arena Zagreb - 10.000 gledatelja; Suci: Brunovsky i Canda (Slovačka);
ZAGREB CO: Škof, Šego; Štrlek 3, Marić, Horvat 1, T.Valčić 3, Balić 2, Lazarov 6, Džomba 5 (4), J.Valčić, Špoljarić, Gojun 1, Lopljar, Gal 5, Vuković, Raković
BARCELONA: Šarić, Barrufet; Tomas 8, Oneto, Garcia 8 (2), Igropulo 3, Nagy 4, Sarmiento 2, Rutenka 1, Noddesbor 2, Garabaya, Jernemyr, Ugalde, Romero 2, Hansen 3, Rocas, Boldsen
ISKLJUČENJA: Zagreb CO - 2 minute, Barcelona - 2 minute
SEDMERCI: Zagreb CO - 5 (4), Barcelona - 2 (2