Ljubičić šokirao i Nadala te ušao u finale

• Autor: S. Š.
  • 21.3.2010 10:45:07
  • 20.3.2010 22:40:00

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić uspio se plasirati u finale jakog ATP Masters 1000 turnira u Indian Wellsu. Ivan je bio bolji od trećeg tenisača svijeta Rafaela Nadala i slavio je sa 3:6, 6:4, 7:6(1). U finalu, večeras u 22 sata po srednjeeuropskom vremenu, igrat će protiv Amerikanca Andyja Roddicka

Nakon ostvarenja najboljeg rezultata karijere na Mastersu u Indian Wellsu, a to je plasman u polufinale, Ivan Ljubičić nastavio je seriju i protiv prošlogodišnjeg pobjednika, Španjolca Rafaela Nadala, te je slavio sa 3:6, 6:4, 7:6 (1),

Španjolac je na startu prvog seta oduzeo servis našem igraču. Ljubičića taj gubitak nije previše poremetio jer opasno je zaprijetio suparniku na njegovom servisu, ali nije mu ga uspio oduzeti. S tim zaostatkom Ljubičić je nastavio igrati u prvom setu, ali u devetom gemu Nadal je još jednom oduzeo servis našem tenisaču i okončao set u svoju korist.

U drugom setu vidjeli smo rezultatski izjednačeniju igru, s time što je Španjolac i u četvrtom gemu, a potom i u šestom, imao break prilike. Ljubičić je spašavao čak 0:40. Kad već Nadal nije iskoristio svoje prigode, naš je tenisač uzeo ponuđeno. Stigao je u devetom gemu do dvije break prilike, a drugu je pretvorio u break zahvaljujući dvostrukoj servis greški Nadala. Potom je još 'samo' zadržao svoj servis i dobio set sa 6:4.

Treći set počeo je sjajno za našeg tenisača. Odmah je oduzeo servis suparniku i ponadali smo se da se Nadal neće oporaviti od šoka. Međutim, došao je k sebi, i to vrlo brzo. Uzvratio je breakom, pa je Ljubina prednost odmah poništena. Oba su tenisača čuvala svoj servis, ali i prijetila protivniku. Nadal je tako stigao do break lopte u osmom gemu, ali o osvajaču seta i pobjedniku dvoboja ipak je odlučivao tie-break.

S dva oduzeta servisa u tie-breaku te vodstva 4:1, Ljubičić jednostavno nije mogao izgubiti 13. gem trećeg seta. Iskoristio je prvu od pet meč lopti i izbacio još jednog velikana.

Bio je to sedmi međusobni dvoboj Ljubičića i Nadala, a Španjolac sada vodi sa 5:2.

'I protiv Novaka Đokovića imao sam isti omjer. Ovo je fantastičan uspjeh. Servirao sam sjajno, a Rafa je dobro igrao sa osnovne linije. Pokušavao sam jako udariti lopticu svaki put kad mi je bila na reketu. I odigrao sam vjerojatno najbolji tie-break u karijeri', rekao je Ljubičić.

Ivan Ljubičić igrat će u finalu (večeras u 22 sata) protiv Amerikanca Andyja Roddicka, koji je u drugom polufinalu pobijedio Šveđanina Robina Soderlinga 6:4, 3:6, 6:3. Protiv Roddicka Ljubičić je igrao dosad čak deset puta, a ima tri pobjede.