PREKINUT CRNI NIZ

Đoković: Znao sam koliko je Ljubo dobar

18.03.2010 u 09:44

Kada su se prvi put našli najbolji Hrvat i najbolji Srbin, Đoković je imao tek 18 godina. Igralo se polufinale Zagreba i Ivan je nakon predivnog meča krenuo prema tituli. Od tada su, do sinoć, igrali pet puta i uspio je osvojiti tek jedan set. Do sinoć

Četvrto kolo Indian Wellsa donijelo je prekid crne serije. Đoković, danas drugi igrač svijeta, prvi je stvorio prednost, no nije izdržao. Ivan nakon zaostatka 1:3 u prvom setu više nije izgubio nijedan servis, a s tri breaka osigurao je uvjerljivu pobjedu 7:5, 6:3.

'Servis me odlično služio. Igrača kao što je Nole ne možeš dobiti samo servisom, ali itekako mi je pomoglo što sam početnim udarcem zaradio puno laganih poena. Općenito, osjećao sam se jako dobro na udarcima i kontrolirao sam igru s osnovne linije', ponudio je Ljubičić analizu nakon meča.

Novak je za početak ponudio opravdanje.

'Nisam se dobro osjećao tijekom cijelog turnira, iscrpio me nastup u Davis cupu na zemlji. S obzirom na okolnosti, četvrto kolo i nije tako loš rezultat.'

No pohvalio je i protivnika.

'Nije me iznenadio, znao sam koliko je dobar. Kada ga služi servis, miran je na prijemu i vrlo opasan. Tako je i bilo, a ja svoje prilike nisam znao iskoristiti.'

Ivan, čiji su servisi u drugom setu redovito išli preko 210 km/h, će se za polufinale boriti protiv Argentinca Juana Monaca. Igrali su dva puta, oba na zemlji, i rezultat je izjednačen. Ljubičić je i lani igrao četvrtinu finala. Taj rezultat je obranio, a napravi li još jedan korak na ovom turniru, vratit će se (trenutno je 26. mjestu) na rub 20 najboljih igrača svijeta.