Mariborčanke u finalu bolje od Splita

• Autor: A.D.
  • 15.3.2010 8:38:34
  • 14.3.2010 21:59:00

U finalu završnog odbojkaškog turnira Srednjoeuropske lige slavila je ekipa Nova KBM Branika iz Maribora protiv Splita 1700 0:3 (23:25, 24:26, 23:25) i tako odnijela pokal u Maribor

Pred oko 3.200 gledatelja u Spaladium areni domaće djevojke uvjerljivo su poražene 3:0 premda su u sva tri seta vodile, i to sa znatnom prednošću. No manjak iskustva i koncentracije presudio je da djevojke Viktara Hancharova na koncu tužne napuste parket Spaladium arene.

U prvom setu krenule su domaće djevojke sa 11:6, pred kraj seta vodile su 23:22, no u završnici su sretnije i spretnije bile gošće iz Maribora. Još veću prednost Splićanke su ispustile u drugom setu, u kojem su vodile s čak 23:19, imale i set loptu na 24:23, ali ni to im nije bilo dovoljno.

Slično se ponovilo i u trećem, kasnije će se pokazati posljednjem setu. Splićanke su vodile sa 17:13, imale i 23:22, no gošće iz Maribora još jednom preokrenule rezultat i zasluženo došle do pobjede i prvog mjesta u Srednjoeuropskoj ligi.

Po završetku sjajno organiziranog završnog turnira u Spaladium areni dodijeljene su pojedinačne nagrade te pokali i medalje. Među Splićankama nagrađene su najbolja tehničarka turnira Ivana Zburova te najbolja srednja blokerica Dina Džapo, dok su najbolji libero Katja Medved i najbolja pucačica, ujedno i najkorisnija igračica turnira Monika Potokar iz redova Mariborčanki.

Treće mjesto osvojile su Riječanke koje su porazile SVS Post s 3:0 (25:29, 25:16, 25:19). Pobjedom nad Rijekom u polufinalu Splićanke su prekinule dugogodišnju dominaciju Riječanki te osigurale da u doigravanje za naslov prvakinja Hrvatske krenu s prve pozicije.