Ivica 10. u zadnjem slalomu, mali globus za Herbsta

• Autor: D.K.
  • 13.3.2010 12:55:43
  • 13.3.2010 10:13:48

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je deseto mjesto u zadnjem slalomu sezone za Svjetski kup u Garmisch Partenkirchenu u subotu s vremenom 1:45.43 i zaostatkom od 1,80 sekundi za pobjednikom, Nijemcem Felixom Neureutherom (1:43.63)

Proteklih dana njemački Garmisch Partenkirchen bilo je skijaško središte svijeta gdje je održana završnica Svjetskog kupa. U subotu je odvožena i posljednja utrka sezone, i to ona slalomska u kojoj je vozio i Ivica Kostelić.

Iako je prvu vožnju loše odvozio te je završio na 19. mjestu, u drugoj je najbolji hrvatski skijaš pokazao puno više te se na kraju popeo do desetog mjesta. Pobjednik posljednjeg slaloma sezone je Nijemac Felix Neureuther ispred Austrijanca Manfreda Prangera i Šveđanina Andrea Myhrera.

Ivica je u poretku skijaša za slalom na četvrtom mjestu sa zaostatkom od samo pet bodova za trećim, Švicarcem Silvanom Zurbriggenom, dok je mali kristalni globus u ovoj disciplini osvojio Austrijanac Reinfred Herbst koji je završio utrku na devetom mjestu.